Nowa interaktywna wystawa w Centrum Hewelianum – „Wmiksuj się!”

Centrum Hewelianum, Gradowa, Gdańsk
📅 wtorek 08.11.2016 do środa 30.11.2016
wymiksuj się dźwięk wystawa centrum hewelianum
Od listopada gdańskie centrum nauki zaprasza na nową interaktywną wystawę poświęconą w całości dźwiękom pt.” Wmiksuj się!”, która znajduje się w najbardziej zaawansowanej technologicznie przestrzeni Centrum Hewelianum – w Galerii Ruchu.

Na siedmiu stanowiskach każdy będzie mógł sam zmierzyć się ze zjawiskiem dźwięku. „Wykrzycz się” – to stanowisko służące do pomiaru decybeli, wystarczy stanąć przed mikrofonem w specjalnej tubie i … zacząć krzyczeć do woli. „Klej nuty” – tu z kolei możemy wejść w skórę DJ’a z dyskoteki i samemu tworzyć muzykę.
Na stanowisku „Serdeczny bit” podłączymy Twoje serce do pulsometru, który wybije jego rytm na bębnie!

Natomiast za pomocą specjalnych słuchawek i mikrofonów na stanowisku „Echo” przekonasz się jak brzmi Twój głos w jaskini, a jak na sali koncertowej. Na „Organy bum bum” zagrasz… klapkiem, a na „Zagryź nutkę” – ugryziesz dźwięk!

Wystawa „Wmiksuj się!” przyjechała do Centrum Hewelianum z zaprzyjaźnionego Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Zwiedzanie jej przewidziane jest na ok. 40 min. Skierowana jest dla wszystkich bez limitu wieku. Ceny biletów to:
5 zł/os, bezpłatnie z biletem wstępu na wystawy stałe (za wyjątkiem Laboratorium Pana Kleksa), bilet grupowy 4 zł/osoby (zwiedzanie z animatorem).

Wystawa jest czynna dla grup od wtorku do piątku, natomiast na indywidualne zwiedzanie Centrum Hewelianum zaprasza w niedziele.

Czy i jak motywować dzieci

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie www.hewelianum.pl.