Nowa interaktywna wystawa w Centrum Hewelianum – „Wmiksuj się!”

Centrum Hewelianum, Gradowa, Gdańsk mapa

wtorek 08.11.2016 do środa 30.11.2016

wymiksuj się dźwięk wystawa centrum hewelianum

Myślisz, że dźwięku nie da się ugryźć? Chciałbyś posłuchać jak bęben wybija rytm Twojego serca, a może chcesz wykrzyczeć się do woli i sprawdzić siłę swojego głosu? Na nowej wystawie „Wmiksuj się!” Centrum Hewelianum zdradzi sekrety dźwięku i pokaże co można z nim zrobić!.

Od listopada gdańskie centrum nauki zaprasza na nową interaktywną wystawę poświęconą w całości dźwiękom pt.” Wmiksuj się!”, która znajduje się w najbardziej zaawansowanej technologicznie przestrzeni Centrum Hewelianum – w Galerii Ruchu.

Na siedmiu stanowiskach każdy będzie mógł sam zmierzyć się ze zjawiskiem dźwięku. „Wykrzycz się” – to stanowisko służące do pomiaru decybeli, wystarczy stanąć przed mikrofonem w specjalnej tubie i … zacząć krzyczeć do woli. „Klej nuty” – tu z kolei możemy wejść w skórę DJ’a z dyskoteki i samemu tworzyć muzykę.
Na stanowisku „Serdeczny bit” podłączymy Twoje serce do pulsometru, który wybije jego rytm na bębnie!

Natomiast za pomocą specjalnych słuchawek i mikrofonów na stanowisku „Echo” przekonasz się jak brzmi Twój głos w jaskini, a jak na sali koncertowej. Na „Organy bum bum” zagrasz… klapkiem, a na „Zagryź nutkę” – ugryziesz dźwięk!

Wystawa „Wmiksuj się!” przyjechała do Centrum Hewelianum z zaprzyjaźnionego Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Zwiedzanie jej przewidziane jest na ok. 40 min. Skierowana jest dla wszystkich bez limitu wieku. Ceny biletów to:
5 zł/os, bezpłatnie z biletem wstępu na wystawy stałe (za wyjątkiem Laboratorium Pana Kleksa), bilet grupowy 4 zł/osoby (zwiedzanie z animatorem).

Wystawa jest czynna dla grup od wtorku do piątku, natomiast na indywidualne zwiedzanie Centrum Hewelianum zaprasza w niedziele.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie www.hewelianum.pl.

centrum hewelianum gdansk logo

Centrum Hewelianum

Usytuowane w samym sercu Gdańska Centrum Hewelianum jest miejscem edukacyjno

- rekreacyjnym adresowanym do dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozciągający się u stóp Krzyża Millenijnego widok na panoramę zabytkowego …