Noc Muzeów w Willi Radogoszcz

📅 sobota 16.05.2015

Serdecznie zapraszamy 16 maja do udziału w Europejskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się w Grodzisku już po raz trzeci z inicjatywy Willi Radogoszcz. Tym razem hasłem przewodnim wieczornych rozrywek będzie kolej, która dosłownie i w przenośni 170 lat temu pchnęła dzieje Grodziska na nowe tory. Obchody tegorocznej Nocy Muzeów rozpoczynamy o godz. 16.00 koncertem uczniów PSM I st. w Grodzisku Maz. w Dworku Skarbka. Poza tym na uczestników naszej imprezy czekać będą pokazy rękodzieła i kiermasz wyrobów regionalnych, zabawy dla dzieci, "kolejowy" spacer i degustacja smakołyków z dworcowego bufetu oraz najprawdziwszy dancing. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem.

Europejska Noc Muzeów 2015

KOLEJ NA GRODZISK

16 maja 2015

godz. 16.00 Muzyczne (loko)motywy – koncert uczniów Państwowej Szkoły Muz. I st. im. T. Bairda w Grodzisku Maz. (Dworek Skarbka, ul. Parkowa 1).

Willa Radogoszcz, ul. Sienkiewicza 31

godz. 17.00 – otwarcie wystawy plenerowej „Kolej na Grodzisk"

godz. 17.00 -21.00 Pociąg do sztuki warsztaty rękodzielnicze:

ceramika, linoryt, kolodion, kulinaria, eksperymenty chemiczne, malowanie buziek, zabawy animacyjne dla dzieci

godz. 17.00 -21.00 Stacja inspiracja – kiermasz wyrobów regionalnych

przedmioty wszelakie, modne a gustowne, przydatne i zbytkowne na każdą kieszeń

godz. 20.00-22.00 Historie kołem się toczą – kolejowy spacer szlakiem zabytków okraszony gawędą, prowadzenie Anna Woźniak, Łukasz Nowacki i Jarek Kaczmarek z grupy Studnia O.

start: Willa Radogoszcz

godz. 22.00 Smakołyki z dworcowego bufetu – degustacja potraw wg historycznych receptur

godz. 22.30 Para za parą – pokaz tańców z lat 30. XX wieku w wykonaniu grupy Dans Ludica i wieczorny dancing na tarasie. Tanga, fokstroty, polki, walczyki do swawolenia w rytm muzyki.

Wstęp wolny, zapraszamy!