Niedzielny Koncert Południowy – Szczecin

25 listopada 2012, godz. 12.00, sala ks. Bogusława X, bilety wolnego wstępu
Chór Akademii Morskiej w Szczecinie
Sylwia Fabiańczyk-Makuch – dyrygent

W programie m.in. utwory chóralne o tematyce marynistycznej.

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie powstał w lutym 2003 roku. Założycielem, kierownikiem artystycznym i dyrygentem zespołu jest Sylwia Fabiańczyk-Makuch. Członkami chóru są głównie studenci i absolwenci Akademii Morskiej w Szczecinie, a także innych szczecińskich uczelni.
Nawiązując do specyfiki uczelni oraz tradycji miasta i regionu, w repertuarze zespołu znajdują się utwory chóralne o tematyce marynistycznej, jak również muzyka sakralna, oratoryjno-kantatowa, ludowa i rozrywkowa. Ponadto chór specjalizuje się w niekonwencjonalnym wykonywaniu szant a cappella, opracowanych na skład mieszany, w większości zaaranżowanych przez dyrygenta zespołu.
Zespół koncertuje w kraju i za granicą. Występował m.in. na terenie Niemiec, Włoch, Francji, Hiszpanii i Turcji. Chór uświetnia ważne szczecińskie wydarzenia i uroczystości (Dni Morza, międzynarodowe konferencje morskie), uczestniczy w akcjach charytatywnych. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień podczas polskich i międzynarodowych festiwali chóralnych.