Niedziela pod psem – akcje adopcyjne w Barbakanie

Barbakan i Pałac Krzysztofory
📅 niedziela 11.09.2016
mh krakow adopcja
W każdą pierwszą niedzielę miesiąca, w okresie trwania wystawy czasowej Jak pies z kotem (czerwiec – wrzesień), wolontariusze i pracownicy Towarzystwa czekać będą z zwierzętami wytypowanymi do adopcji w Barbakanie. Zapoznać się ze zwierzętami będzie można w godzinach 11:00-15:00 (podczas trwania akcji adopcyjnych wstęp do Barbakanu będzie wolny) oraz w specjalnym kąciku adopcyjnym w Pałacu Krzysztofory w godzinach otwarcia wystawy. Natomiast dla zainteresowanych wystawą, pracownicy Muzeum  przeprowadzą rodzinne oprowadzanie po całej ekspozycji (godz. 13:00 w Pałacu Krzysztofory, godz. 15:00 w Kamienicy Hipolitów).

Terminy akcji adopcyjnych: 05.06, 03.07, 07.08, 11.09. Ponadto, w sprawie adopcji można kontaktować się ze schroniskiem, tel. 12 429 74 72, 12 429 92 41.

Jak pies z kotem to jedna z pierwszych wystaw poświęconych tematyce zwierzęcej w ujęciu historycznym w Polsce. Ekspozycje można zwiedzać w dwóch oddziałach Muzeum: w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) oraz w Kamienicy Hipolitów (pl. Mariacki 3). Obie wystawy czynne są od 30.04.2016 – 25.09.2016 od środy do niedzieli w godzinach 10:00-17:30. Na wystawy do obu oddziałów obowiązuje jeden bilet wstępu w cenie:
normalny 7 zł
ulgowy 5 zł
rodzinny 14 zł
grupowy 6 zł
grupowy ulgowy 4 zł

Bilet zakupiony na wystawę stałą w Pałacu Krzysztofory (Cyberteka – Kraków czas i przestrzeń) lub na wystawę stałą w Kamienicy Hipolitów (Dom mieszczański) uprawnia do zwiedzania wystawy Jak pies z kotem w obydwu oddziałach.

W soboty i w niedziele, w godz. 14.00–16.00 odsłonę wystawy w Pałacu Krzysztofory będzie można zwiedzać wraz ze zwierzętami domowymi.

Wybrane zwierzęta do adopcji

Maks

P 30/05/14
Maks jest wspaniałym, średniej wielkości, ok. 9-letnim psiakiem, który na dom czeka ponad 8 lat. Do schroniska trafił jako roczny, młody, radosny piesek. Nie wiedział, że jego życie zamieni się w długie lata oczekiwania… Maks kilka lat temu miał depresję. Zaczął chudnąć w zastraszającym tempie i nikt nie wiedział, co się dzieje. Na szczęście, gdy wolontariusze to zauważyli i zaczęli regularnie poświęcać mu czas, psiakowi polepszyło się. Odzyskał nadzieję, ale niestety – wciąż czeka!
Maks pomimo wieku jest energiczny, uwielbia spacery i zabawę, szczególnie bieganie za piłką. Na początku bywa nieśmiały, ale gdy kogoś pozna, jest wpatrzony w opiekuna. Chętnie daje się pogłaskać. Nie ma w nim ani cienia agresji zarówno w stosunku do ludzi (nawet w stresujących sytuacjach takich jak np. wizyty u weterynarza), jak i do innych psów. Grzecznie znosi zabiegi pielęgnacyjne. Maks ma fantastyczny charakter, jest mądrym psiakiem, jednak wciąż pozostaje niezauważony. Być może dlatego, że z wyglądu jest „przeciętny” i ginie w tłumie. Jednak ma ponadprzeciętny charakter i nie sposób się w nim nie zakochać.
Jedyną „wadą” tego psiaka, która wynika zapewne ze zbyt długiego pobytu w schronisku, jest to, że bardzo boi się zostawać samemu w mieszkaniu i może niszczyć, dlatego powinien znaleźć dom, w którym zawsze ktoś jest stale lub taki, w którym przyszły właściciel będzie chciał z nim pracować. Za własny kąt i miłość odwdzięczy się wiernością i będzie wspaniałym przyjacielem. Maks ma niedoczynność tarczycy i musi dostawać tabletki.
Kontakt z wolontariuszem: tel. 796 463 736

Hades

P 133/11/10
Hadesa do schroniska oddali właściciele. Początkowo był bardzo przerażony, nie mógł lub nie chciał zaakceptować rzeczywistości, w jakiej przyszło mu żyć. Stronił od innych psów i od ludzi. Na szczęście w końcu się otworzył i pokazał swoją pozytywną stronę. Hades to tak naprawdę wesoły i kochający piesek. Chętnie chodzi na spacery, bawi się z innymi psami. Z nadzieją patrzy na każdego przechodzącego człowieka. Hades będzie wiernym i wdzięcznym przyjacielem. Potrzebuje dużo ciepła, by poczuć się bezpiecznie.

Kontakt ze schroniskiem: tel. 12 429 74 72, 12 429 92 41

Misio

P 40/07/15

Misio to ok. 5-letni psiak. Został znaleziony na Bielanach. Jest bardzo grzecznym i spokojnym psem, który nie zabiega o człowieka. Misio jest bardzo łakomy na smakołyki, niestety nie zna żadnej komendy. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Akceptuje inne psy. W schronisku nie sprawia żadnych problemów.

Kontakt ze schroniskiem: tel. 12 429 74 72, 12 429 92 41

Informacje o innych zwierzakach do adopcji:  http://www.mhk.pl/aktualnosci/psy-i-koty-ze-schroniska