Weleda

📅 sobota 01.06.2024
🎫 30zł
Nie tylko koziołki - o legendach Poznania. Zwiedzanie z okazji Dnia Dziecka
Nikomu nie trzeba przedstawiać Tyrka i Pyrka. To ulubione koziołki zarówno poznaniaków jak i turystów. Spotkać je można codziennie o godzinie 12:00 gdy trykają się na ratuszowej wieży. Ale czy wiecie jak one się tam wdrapały?

Poznańskie koziołki to tylko jedna z licznych miejskich legend, podczas oprowadzania wspólnie poznamy również te odrobinę mniej znane np.: o mądrym Piaście, który dawno temu założył nasze miasto. Zastanowimy się co za straszny wierz zostawił ślady pazurów w samym środku Wyspy Katedralnej, Dowiemy się także ile diabłów potrzeba, aby przenieść całą górę. Zapraszamy, małych i dużych, do rodzinnego odkrywania legendarnego dziedzictwa miasta Poznania.

Koszt udziału wynosi 30 zł od rodziny (najwięcej 2 osoby dorosłe i 3 dzieci) – dostępne w internetowym systemie sprzedaży

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!