Nasze ciało-naszym instrumentem

📅 środa 18.11.2015
Nasze ciało-naszym instrumentem

Słuchanie muzyki artystycznej, znanych utworów z repertuaru muzyki klasycznej i współczesnej będzie inspiracją do tworzenia indywidualnych i zespołowych propozycji zobrazowania muzyki – w postaci ilustracji plastycznej (rodzaj partytury graficznej), głosowej oraz ruchowej. Szukanie dźwięków, połączonych z ruchem – będzie podstawą do tworzenia eksperymentów artystycznych. Innowacyjne dla tych warsztatów będzie ukazanie możliwości integracji muzyki i ruchu ze sztukami plastycznymi i multimedialnymi. Do utworów muzycznych i piosenek utworzony zostanie rodzaj akompaniamentu z wykorzystaniem naturalnego instrumentu – własnego ciała, przedmiotów użytku codziennego oraz instrumentów perkusyjnych.

Na zakończenie warsztatów odbędzie się prezentacja działań warsztatowych.

Zajęcia poprowadzi Marzena Kamińska z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Bilety w cenie 7zł / dziecko

Liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja

zapisy: bilety@bart.sopot.pl , tel.58 555 84 53

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu przy współpracy z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Patronat medialny: Radio Gdańsk, miastodzieci.pl, trojmiasto.pl

Więcej informacji www.operalena.sopot.pl