Jadzia Pętelka

Narodowy Dzień Sportu dla każdego

📅 sobota 26.10.2013
Narodowy Dzień Sportu dla każdego

W sobotę 26 października br. odbędzie się pierwsza edycja ogólnopolskiego projektu popularyzującego aktywność sportową wśród Polaków, pod nazwą Narodowy Dzień Sportu. Ideą organizowanej we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych. Projekt skierowany jest zarówno do uprawiających już sport rekreacyjnie, jak i tych, którzy dopiero planują rozpoczęcie treningów. Część szkoleń poprowadzą wybitni polscy sportowcy, z mistrzami olimpijskimi i świata na czele. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze zarejestrowanie się na trening w wybranym klubie poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl

Impreza zaplanowana jest jako wydarzenie cykliczne, które docelowo obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. Pierwsza edycja Narodowego Dnia Sportu przewiduje wydarzenia sportowe nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci i całych rodzin. Serdecznie zapraszamy do udziału w kilku z nich:

Fundacja Pociechom, Stajnia Pociecha

Adres:  ul. Wybrzeże Puckie 2 (przy Moście Gdańskim)

Dzielnica: Praga

Strona partnera: www.akzonobel.com

Zapisy na zajęcia: bez konieczności zapisów

Nazwa wydarzenia:

Hubertus 2013 – pogoń za lisem w kolorach

Dyscyplina sportowa: jeździectwo

Data wydarzenia: 26 października 2013, godz.14:00-18:00

Czas trwania: 4h

Opłata: udział bezpłatny

Opis wydarzenia: Podstawowym założeniem programów CSR w AkzoNobel ( Corporate Social Responsibility – tłum. Społeczna Odpowiedzialność Biznesu ) jest realizacja na rzecz lokalnych społeczności zgodnie z misją firmy, jaką jest dodawanie kolorów do życia ludzi.

Przez cały czas trwania imprezy będzie płonąć duże ognisko z możliwością pieczenia kiełbasek, przewiduje się myśliwski poczęstunek i napitki oraz oprawę artystyczną. Dodatkowe atrakcje mogą zapewnić sponsorzy.

godz. 14.30 – 15.00

runda honorowa – przemarsz i prezentacja jeźdźców i koni

godz. 15. 00 – 15.30

gonitwa z udziałem dzieci objętych terapią w ramach działalności Fundacji Pociechom

godz. 15.30 – 16.00

gonitwa z udziałem młodzieży wyszkolonej w jeździe konnej przez Stajnię Pociecha

godz. 16.00 – 16.30

gonitwa z udziałem wolontariuszy – sympatyków koni Stajni Pociecha

godz. 16.30 – 17.00

gonitwa z udziałem dorosłych jeźdźców doskonalących technikę jazdy konnej w Stajni Pociecha

godz. 17.00 – 18.00

koncert/występy artystyczne na scenie plenerowej

AWF Warszawa – Pawilon sportów walki

Adres: ul. Marymoncka 34

Miasto: Warszawa

Strona partnera:

Zapisy na zajęcia: TUTAJ (supron@zwalcznude.pl)

Nazwa wydarzenia:  Trening z Mistrzem- Andrzej Supron

Dyscyplina sportowa: Zapasy

Data wydarzenia: 26 października 2013

Czas trwania: 45 min

Opłata: 10 zł cały dochód z treningu zostane przeznaczony na cele statutowe fundacji –www.fundacja-cukrzyca.waw.pl -po dokonaniu rejestracji zostaną przesłane dane do przelewu za wpisowe. Należy je w ciągu 2 dni roboczych opłacić – inaczej rezerwacja treningu wygasa.

Opis wydarzenia: Zapasy na wesoło z odrobiną mistrzostwa – zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat. Andrzej Supron – polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski, trener i sędzia zapaśniczy.

Centralny ośrodek sportu – Torwar

Adres: ul. Łazienkowska 6a

Dzielnica: Mokotów

Strona partnera: www.torwar.cos.pl

Zapisy na zajęcia: TUTAJ (czerkawski@zwalcznude.pl)

Nazwa wydarzenia: Trening z Mistrzem- Mariuszem Czerkawskim

Dyscyplina sportowa: hokej na lodzie

Data wydarzenia: 26 października 2013, godzina 10:45- 11:45

Czas trwania: 2h

Opłata: 20 PLN  cały dochód z treningu zostanie przeznaczony na cele statutowe fundacji – www.fundacja-cukrzyca.waw.pl -po dokonaniu rejestracji zostaną przesłane dane do przelewu za wpisowe i należy je w ciągu 2 dni roboczych opłacić – inaczej rezerwacja treningu wygasa.

Opis wydarzenia: Trening dla dzieci klasa IV-VI- koniecznie muszą mieć ze sobą kask, rękawice i łyżwy – od 10;45 do 11:45 trening na lodzie, potem dalszy ciąg treningu na sali w WOSIR na Rozbrat, obok – do 14stej. Trening prowadzi Mariusz Czerkawski –www.czerkawski.info oraz dwóch instruktorów.

Klub KSGA Legion – Warszawa

Adres: ul.Naddnieprzańska 2/4

Dzielnica: Praga Południe

Strona partnera: www.legion-warszawa.pl

Zapisy na zajęcia: TUTAJ (gimnastyka-legionowo@zwalcznude.pl)

Nazwa wydarzenia: Gimnastyczne Halloween dla dzieci i młodzieży.

Dyscyplina sportowa: Gimnastyka artystyczna

Data wydarzenia: 26 października 2013, godzina 12:00

Czas trwania: 1 h

Opłata: udział bezpłatny

Opis wydarzenia: Trening gimnastyki artystycznej w ramach światowego dnia sportu.

Ambasadorami Narodowego Dnia Sportu, którzy poprowadzą treningi w swojej dyscyplinie sportowej są m.in.: wielokrotna mistrzyni Europy i świata w kick-boxingu i boksie Iwona Guzowska, najlepszy polski hokeista w historii Mariusz Czerkawski, najsilniejszy Polak Mariusz Pudzianowski, oraz wspaniali Piłkarze: Grzegorz Szamotulski, oraz Marcin Mięciel.

Pełna lista kilkuset wydarzeń z różnych dyscyplin sportowych w ośrodkach Partnerów akcji we wszystkich miastach jest opublikowana na stronie akcji: www.narodowydziensportu.pl. Na wybrane treningi uczestnicy będą rejestrować się mailowo, a zajęcia odbywać się̨ będą zgodnie z harmonogramem umieszczonym na stronie internetowej.

***

Patronami Narodowego Dnia Sportu są Polski Komitet Olimpijski, Polska Agencja Prasowa oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które także współfinansuje projekt.

***

Narodowy Dzień Sportu organizują ZwalczNude.pl oraz Stołeczna Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą.

Dodatkowe informacje :

Krystyna Radkowska