Ilu mistrzów Polski pochodzi ze Śródki?
Gdzie można było dostać najlepszą lemoniadę?
Kogo przezywano Bobel?
Najnowsza publikacja o Śródce to wspomnienia i wypowiedzi jej mieszkańców. Publikacja nie opisuje całych dziejów tej nieprzeciętnej, choć niewielkiej części miasta. Osią jest człowiek. Tu małe i wielkie opowieści przeplatają się – w historiach mówionych i zdjęciach.
W publikacji znaleźć można wyjątkowe fotografie (w większości prezentowane publicznie po raz pierwszy) oraz fragmenty wywiadów pochodzące z Archiwum Społecznego Śródki. To ujmujące, czasem wzruszające, a niekiedy zabawne opowieści z danych lat. Książka zawiera osobny rozdział poświęcony Rynkowi Śródeckiemu, który – choć nie istnieje – obecny jest nadal w świadomości mieszkańców i jest ważną częścią lokalnej tożsamości. Całość zamyka artykuł poświęcony archiwistyce społecznej w Wielkopolsce.
O czym trzeba by jeszcze powiedzieć?
www.youtube.com/watch?v=YLZt5n3uIZw
http://bramapoznania.pl/brama-poznania/nasze-publikacje/trzeba-by-jeszcze-powiedziec-archiwum-spolecznego-srodki/
Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki
Czy i jak motywować dzieci
Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!
spotkanie promocyjne
19 stycznia, godz. 18.00
Brama Poznania, ul. Gdańska 2
Brama Poznania Ichot
Brama Poznania - nowy kierunek zwiedzania Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, to instytucja, która odwołując się do ponad tysiącletniej historii poznańskiej Wyspy Katedralnej odkrywa przed zwiedzającymi miejsce narodzin polskiej państwowości. Stanowi ona przykład …