Weleda

Brama Poznania, ul. Gdańska 2
📅 czwartek 19.01.2017
Najnowsza publikacja o Śródce
Ilu mistrzów Polski pochodzi ze Śródki?

Gdzie można było dostać najlepszą lemoniadę?

Kogo przezywano Bobel?

Najnowsza publikacja o Śródce to wspomnienia i wypowiedzi jej mieszkańców. Publikacja nie opisuje całych dziejów tej nieprzeciętnej, choć niewielkiej części miasta. Osią jest człowiek. Tu małe i wielkie opowieści przeplatają się – w historiach mówionych i zdjęciach.

W publikacji znaleźć można wyjątkowe fotografie (w większości prezentowane publicznie po raz pierwszy) oraz fragmenty wywiadów pochodzące z Archiwum Społecznego Śródki. To ujmujące, czasem wzruszające, a niekiedy zabawne opowieści z danych lat. Książka zawiera osobny rozdział poświęcony Rynkowi Śródeckiemu, który – choć nie istnieje – obecny jest nadal w świadomości mieszkańców i jest ważną częścią lokalnej tożsamości. Całość zamyka artykuł poświęcony archiwistyce społecznej w Wielkopolsce.

O czym trzeba by jeszcze powiedzieć?

www.youtube.com/watch?v=YLZt5n3uIZw

Czy i jak motywować dzieci

spotkanie promocyjne

19 stycznia, godz. 18.00