Królik i Misia

22 września (sobota), godz. 11.00
Egurrola Dance Studio
Galeria Rembielińska, ul. Rembielińska 20, Warszawa

Program Akademii Baletu, to cotygodniowe spotkania od 2, 5h do 4h tańca w zależności od wieku. Oprócz najważniejszej z technik, czyli baletu klasycznego, prowadzone będą zajęcia tańca dla dzieci z zakresu: strechingu, jazzu, umuzykalnienia, plastyki ruchu, choreografii oraz  akrobatyki.
Zajęcia prowadzone będą w niedzielę, tak, aby nie kolidowały z nauką w czasie tygodnia oraz z innymi zajęciami pozaszkolnymi czy też tanecznymi.
Nauka baletu dla dzieci może stanowić doskonałe uzupełnienie innych zajęć tanecznych lub stanowić swojego rodzaju wstępne przygotowanie do Szkoły Baletowej. Wszystkie zajęcia prowadzone będą bod okiem wybitnych pedagogów.
Zakończenie każdego semestru uwieńczy występ na Mistrzostwach Egurrola Dance Studio, a dodatkowo, dla najlepszych – na koniec roku szkolnego – występ podczas spektaklu na deskach teatru.

Techniki tańca w Akademiu Baletu:

4-5-latki, 2,5h:
– rytmika/choreografia;
– plastyka ruchu/rozciąganie;

6-8-latki 3,5h:
– akrobatyka;
– jazz;
– choreografia/improwizacja;

9-13-latki 4h:
– akrobatyka;
– jazz;
– choreografia/improwizacja;

Balet/ Klasyka (wszystkie kategorie wiekowe) – balet dla dzieci, ma na celu kształtowanie prawidłowej sylwetki tancerza, rozciągnięcia i uelastycznienia mięśni. Dla najmłodszych wiele zabaw utaneczniających. Zajęcia baletowe przewidują naukę ćwiczeń przy drążku, na środku sali, technikę obrotów, allegro, czyli naukę skoków oraz kroków tanecznych. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych profesjonalnych tancerzy znających technikę tańca i repertuar baletowy.

Plastyka ruchu/ rozciąganie (4-5-latki) – plastyka tańca wyraża się w  jego płynności, dynamice i artystycznej wyrazistości nieodzownej na scenie i w pokazach tanecznych.
Rozciąganie rozszerza zakres ruchu tancerza, co bardzo poprawia stronę wizualną tańca i wrażenia estetyczne tańca. Streaching daje możliwość większej swobody i poczucia ciała. Rozciąganie to także specjalny zestaw ćwiczeń do wykonywania poza szkołą tańca, który usprawnia aparat ruchowy i przygotowuje do ćwiczeń tanecznych.

Rytmika / Choreografia (4-5-latki) – zajęcia podzielone są na dwa bloki.
Pierwszy – rozwija muzykalność, poczucie rytmu, interpretację muzyki. Druga część zajęć poświęcona jest nauce krótkich sekwencji tanecznych, nauce fragmentów repertuaru tanecznego. Dla najmłodszych wspaniała możliwość rozwoju twórczego.
Jazz (6-8-latki, 9-13-latki) –   podstawy z zakresu techniki tańca jazowego,
street jazz, współczesnego. Zapoczątkowana w stanach Zjednoczonych w Teatrach muzycznych, obecnie króluje w tanecznych programach telewizyjnych, filmach i estradzie. Technika tańca jazzowego oprócz baletu uzupełnia podstawową edukację taneczną o ekspresję, dynamikę i esencję nowoczesnego stylu tańca.

Choreografia/ Improwizacje (6-8-latki) – zajęcia rozwijające indywidualność taneczną oraz kształtujące kreatywne podejście do ruchu. Nauka choreografii i repertuaru scenicznego pozwala rozwijać pamięć ruchową, wyraz sceniczny, przygotowując do występów przed publicznością, Improwizacje i plastyka ruchu
– to twórcze podejście do tańca, jako zabawy ruchem, uczące zarówno technik twórczych jak  i swobody  wyrażania emocji poprzez ruch.

Choreografia/ Improwizacje (9-13-latki) – zajęcia rozwijające indywidualność taneczną oraz kształtujące kreatywne podejście do ruchu. Nauka choreografii i repertuaru scenicznego pozwala rozwijać pamięć ruchową, wyraz sceniczny, przygotowując do występów przed publicznością, Improwizacje i plastyka ruchu

Akrobatyka (6-8-latki, 9-13-latki) – zajęcia kształtujące sylwetkę, grację i elegancję ruchu.
Nauka akrobatyki odbywać się będzie przez wykonywanie zadań zwinnościowych, ćwiczeń ogólnorozwojowych, siłowych, gibkościowych, wytrzymałościowych oraz równoważnych.
Zajęcia akrobatyczne bardzo wspomagają wszelkie aktywności taneczne, pozytywnie wpływając na siłę i prawidłową sylwetkę dziecka.

Więcej informacji:  www.dancestudio.pl
Infolinia: 601 20 20 20