Na Arce o ósmej, spektakl dla dzieci w Kielcach

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach mapa

piątek 10.06.2016 do sobota 11.06.2016

Na arce o ósmej - spektakl w Kielcach

Ulrich Hub, współczesny niemiecki dramaturg, aktor, reżyser, autor sztuk, scenariuszy oraz słuchowisk dla dzieci i dorosłych, za napisany w 2006 roku tekst sceniczny „Na Arce o ósmej” otrzymał wiele literackich i teatralnych nagród.

Jego sztuka podbiła już Niemcy, Francję i Holandię, a w ostatnim czasie przebojem wdarła się do repertuaru teatrów polskich.

Jej sukces Hub zawdzięcza temu, że napisał sztukę prostą, mądrą, z dużym poczuciem humoru, zaskakująco skonstruowaną akcją i ciekawymi postaciami, która bez patosu, w lekki, przystępny dla dzieci sposób porusza istotne problemy filozoficzne, skłania do refleksji na tematy religijne i etyczne.

Jest zachętą do podejmowania rozmów przez dorosłych i dzieci o zasadniczych kwestiach, niezależnie od wieku, ważnych w życiu każdego człowieka. Punktem wyjścia do zadawania pytań na temat Boga, przyjaźni, lojalności, tolerancji.

Fabuła oparta jest na przypowieści ze Starego Testamentu o potopie. Opowiada o przygodach trójki zaprzyjaźnionych ze sobą Pingwinów, które ciągle się ze sobą kłócą. Gdy jednak Gołąb informuje ich o zbliżającym się potopie i o tym, że uratować się mogą tylko po dwa egzemplarze zwierząt z każdego gatunku, dwójka z nich, ryzykując własnym losem, postanawia po kryjomu zabrać na Arkę trzeciego. Przez większą część podróży Pingwinom udaje się trzymać przyjaciela w ukryciu, aż w końcu pewnego dnia Gołąb odkrywa obecność dodatkowego pasażera. Pingwiny ma spotkać sroga kara, ostatecznie jednak wychodzą cało ze wszystkich opresji.

Te wydarzenia prowokują bohaterów sztuki do licznych rozmów o nurtujących ich dylematach. Sztuka nie udziela jednoznacznych odpowiedzi. Prezentuje różne postawy i stanowiska, dając prawo do zadawania pytań, wątpliwości i wolnego wyboru.

Na arce o ósmej

 • autor – Ulrich Hub
 • przekład – Lila Mrowińska-Lissewska
 • reżyseria – Petr Nosálek
 • scenografia – Pavel Hubička
 • muzyka – Krzysztof Dzierma
 • animacje – Agata Kurzak

obsada:

 • Pingwin I – Błażej Twarowski
 • Pingwin II – Magdalena Daniel
 • Pingwin III – Michał Olszewski
 • Gołąb – Zdzisław Reczyński
 • Noe – Andrzej Skorodzień
 • animacja – Dorota Anyż, Małgorzata Oracz

Plan aktorski i lalkowy.

Spektakl dla widzów od lat 6. Cza trwania – 1 godz. 5 min. (bez przerwy)

Kiedy:
10 czerwca, godz. 9.00, 11.00
11 czerwca, godz. 17.00
zdj. Bartek Warzecha
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Lalki i Aktora Kubuś

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Teatr wystawia spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do realizacji naszych przedsięwzięć zapraszamy wybitnych twórców z kraju i z zagranicy. Poza regularną działalnością repertuarową realizujemy liczne projekty artystyczne i edukacyjne, często wspólnie z innymi instytucjami. Wśród …

Więcej

Adres:

ul. Duża 9
25-304 Kielce


Kontakt:

41 344-58-36
sekretariat@teatrkubus.pl
http://www.teatrkubus.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:teatrzagrożenia

Zobacz także