Muzyczne Bajkoranki – Bydgoszcz
UD

Muzyczne Bajkoranki – Bydgoszcz

📅 niedziela 25.01.2015
Muzyczne Bajkoranki – Bydgoszcz

Muzyczne BAJKOranki, to kolejny koncert z cieszącego się ogromną popularnością cyklu, który wypełni w całości twórczość Aleksandry Brejzy – kompozytorki, pedagoga i poetki. Jest wykładowcą w swej macierzystej bydgoskiej Akademii Muzycznej, pochodzi z Inowrocławia, gdzie również uczy w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia. 

Program
Kompozycje i wiersze Aleksandry Brejzy: Bociek, Kura, Kot, Żółw, Wąż, Żyrafa, Zając, Pajączek, Motyle i malwa, Żaba, Słoń, Strach na wróble i Jaskółka, Mrówki, Żaba w papilotach. 

Jej kompozycje zdobyły laury wielu konkursów. Twórczość dla dzieci zajmuje ważną pozycję w dorobku Aleksandry Brejzy. Z myślą o swoim wnuku Mateuszu i dla wszystkich dzieci, skomponowała słowno-muzyczną opowieść pt. „Dźwiękogimnastyka dla Mamy, Taty i Brzdąca". Wesołe wierszyki usłyszymy w interpretacji popularnej aktorki teatralno-musicalowej i filmowej Anny Dereszowskiej. Sympatię widzów małego ekranu zaskarbiła sobie rolą policjantki w „Złotopolskich". Obecnie występuje w „Na dobre i na złe", „Przyjaciółkach" i „Prawie Agaty". Kinomanom znana jest przede wszystkim z roli Korby w filmowym przeboju „Lejdis" oraz z takich obrazów jak: „Nigdy nie mów nigdy", „Randka w ciemno", „Kamienie na szaniec". Znana jest też z wielu ról dubbingowych i nagrywania audiobooków. Na swoim koncie ma m.in. takie tytuły jak „Wiedźmin", „Jedz, módl się, kochaj", „Gra o Tron", czy „Igrzyska śmierci". Mimo wielu aktywności zawodowych aktorka chętnie angażuje się w akcje charytatywne. Jest ambasadorką Legalnej Kultury oraz projektu Zaczytane Wakacje. Artystkę można zobaczyć m.in.: w Teatrze Polskim, Teatrze 6.piętro w Warszawie. A 25 stycznia o godz. 11.00 w Bydgoskiej Filharmonii w towarzystwie Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu pod kierownictwem Grażyny Wolter-Kaźmierczak. Zapraszamy!!!

25 stycznia 2015 o godz. 11.

Bilety w cenie: 20 zł – normalny

12 zł – ulgowy

Rodziny wielodzietne/Karta 3 +

bilet specjalny dla dorosłych – 10 zł

bilet specjalny dla dzieci – 6 zł


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kasy biletowej w godzinach od 14 do 18
tel. 52 321 02 34 (od 11 do 14)

701 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent