Banery Maniek

godz. 11.00 – 14.00

Warsztat MÓW SOBĄ
Prowadzenie Przemysław Buksiński

Cykl spotkań warsztatowych z improwizacji teatralnej, mającej na celu wydobycie z uczestników historii z ich dzieciństwa, historii środowisk, w których mieszkają. Zebrane historie będą stanowić materiał językowy, który zostanie wykorzystany w tekstach piosenek w spektaklu "Wołanie Miasta" w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Spektakl będzie miał premierę w październiku 2015 roku.

Warsztaty skierowane są do całych rodzin.
Ilość uczestników: 20 osób
Udział bezpłatny.

zapisywarsztaty@centrumdialogu.com

Wjeżdżamy w bramy

Reżyseria i scenografia: Konrad Dworakowski
Kompozytor: Piotr Klimek
Kostiumy: Marika Wojciechowska

Obsada: Konrad Dworakowski, Przemysław Buksiński, Małgorzata Krawczenko, Piotr Osak, Hanna Matusiak, Łukasz Batko

„Wjeżdżamy w bramy" to projekt, który powstał w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Dotknij teatru 2014". Spektakl składa się z piosenek i opowieści, które powstały w oparciu o zebrane historie mieszkańców Dzielnicy Łódź-Polesie. W spektaklu aktorzy i realizatorzy projektu wykonują muzykę na żywo.

Dzieci świetnie się bawiły – wskakiwały do wanny, śpiewały i rysowały kredą miasto Tuwima. Nikola, Asia i Klaudia oglądały spektakl, siedząc na murku i podjadając galaretkę. – Najlepsze było przedstawienie z rakietą. I pan królik z panią królik! Jak oni śpiewają! – recenzowały na gorąco.

Izabella Adamczewska, Gazeta Wyborcza

Warsztat jest częścią BIGLA NA ŻYTNIEJ, imprezy związanej ze stuleciem przyłączenia Bałut do Łodzi, która odbędzie się 13 września na ul. Żytniej.

Projekt realizowany we współpracy Centrum Dialogu im. Marka Edelmana i Teatru Pinokio.

Miejsce:
ul. Żytnia 2, Łódź