Akademia tańca
FMH mobile

📅 sobota 17.09.2011 do niedziela 18.09.2011

Lotniczy weekend w Orange IMAX

Już w najbliższy weekend film „Legendy Przestworzy 3D” wchodzi na gigantyczne ekrany kin Orange IMAX. Z tej okazji kino w Manufakturze przygotowało na weekend mnóstwo lotniczych atrakcji. Będzie można zasiąść za sterami prawdziwego szybowca, poprowadzić zdalnie sterowane modele latające i wygrać przelot dla dwóch osób z Łodzi do jednego z europejskich miast.
Już w najbliższy piątek 16 września na ekran kina Orange IMAX Łódź trafi najnowsza produkcja w systemie IMAX 3D. „Legendy przestworzy” w reżyserii Stephena Lowa to ekscytująca podróż w czasie po kolejnych stopniach fascynującej historii lotnictwa. Kinomani zobaczą publiczny pokaz ogromnego Airbusa A380 oraz oblot Boeinga 787, pierwszego w historii samolotu pasażerskiego z kompozytów węglowych.
Na premierowy weekend przygotowane zostały też inne lotnicze atrakcje. W sobotę przez cały dzień będzie można obejrzeć z bliska prawdziwy 15-metrowy szybowiec Aeroklubu Łódzkiego, a nawet zasiąść w jego kokpicie. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę w godz. 12:00-20:00 odwiedzający Manufakturę będą mogli pokierować zdalnie sterowanymi modelami samolotów i śmigłowców. A dla tych, którzy będą chcieli osobiście wznieść się w przestworza, kino Orange IMAX wraz z Portem Lotniczym Łódź i linią Ryanair przygotowało konkurs. Ci, którzy zachowają bilet z seansu „Legend przestworzy” i odwiedzą serwis NaszeMiasto.pl będą mieli szansę wygrać przelot dla dwóch osób z Łodzi do jednego z sześciu europejskich miast: Londyn, Liverpool, Edynburg, Mediolan, East Midlands, Dublin. Partnerami konkursu są: Port Lotniczy Łódź im. W. Reymonta, linia Ryanair i portal NaszeMiasto.pl, a partnerem całego weekendu lotniczego – Aeroklub Łódzki.

Małe, ale szybkie. Wyścig modeli na rynku

Mogą pokonywać niewiarygodne przeszkody, skaczą na nierównościach i osiągają prędkość nawet do 100km/h. Popisy zdalnie sterowanych modeli HPI, czyli zaawansowanych technologicznie miniatur prawdziwych samochodów będzie można podziwiać na rynku Manufaktury podczas Mistrzostw Polski HPI Challenge w weekend 17 i 18 września.
Spalinowe i elektryczne, zaawansowane technologicznie miniatury samochodów ścigać się będą na torze o wymiarach 30×40 m, który powstanie na rynku Manufaktury. Wyścigi potrwają dwa dni (17 i 18 września), w sobotę  od godz. 10:00 do 19:00, w niedzielę do 18:00. Nie ma podziału na grupy wiekowe, są za to podziały na klasy, bo modele terenowych samochodów zdalnie sterowanych HPI dzielą się na klasy sportowe Monster Truck, Truggy, Buggy, Truck i Petrol, w zależności od typu zawieszenia, konstrukcji, rodzaju i mocy silnika. Prezentowane na zawodach modele samochodów zdalnie sterowanych ze względu na wyjątkowe właściwości terenowe w czasie wyścigów mogą pokonywać przeszkody i osiągają prędkości 40-100 km/h.
Zainteresowanie publiczności wzbudzą z pewnością modele klasy Monster Truck. Można je rozpoznać po naprawdę dużych oponach i potężnych resorach. Dzięki temu mogą wjechać wszędzie i skakać po nierównościach.
Modele HPI to zaawansowane technologicznie miniatury prawdziwych samochodów. Można je tuningować, zmieniać im karoserie, opony w zależności od nawierzchni. Na torze wyścigowym zachowują się jak ich odpowiedniki w rzeczywistości. Przy ich naprawie młodzi pasjonaci motoryzacji uczą się konstrukcji i zasad działania amortyzatorów olejowych, skrzyń biegów, mechanizmów różnicowych, napędu na 4 koła, zasad ustawiana geometrii zawieszenia  i innych mechanizmów funkcjonujących w prawdziwej motoryzacji.
Zawody otwarte są nie tylko dla pasjonatów zdalnie sterowanych pojazdów, ale także początkujących użytkowników, którzy mogą liczyć na pomoc organizatorów w przygotowaniu do rywalizacji.
Każdy wyścig trwa 15 minut. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który pokona w tym czasie największą liczbę okrążeń. W przypadku tej samej liczby okrążeń o wygranej zadecyduje najkrótszy czas przejazdu. Przyznanie tytułu Mistrza Polski HPI Challenge 2011 oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę o godz. 18:00.
Wyścigi modeli terenowych samochodów zdalnie sterowanych w Manufakturze to przede wszystkim okazja do dobrej zabawy i nie lada gratka dla małych i dużych fanów motoryzacji. Modele HPI to miniatury prawdziwych samochodów, na torze wyścigowym zachowują się tak, jak ich odpowiedniki w rzeczywistości. Można je tuningować, zmieniać im karoserie, opony w zależności od nawierzchni – w pełni dostosować  do swoich potrzeb.

www.manufaktura.com