Jadzia Pętelka

Mój Przyjaciel Film – Wyjątkowy ptak

📅 sobota 26.10.2013
Mój Przyjaciel Film – Wyjątkowy ptak

Mój Przyjaciel Film odbywa się / odbędzie się również w: Augustowie, Elblągu, Gdyni, Gliwicach, Olsztynie, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze. Terminy

i miejsca replik znajdują się na stronie www.kinoterapia.pl.

Mój Przyjaciel Film to niepowtarzalna okazja zapoznania dzieci z kinem, które bardzo rzadko gości na ekranach polskich kin. Wszystkie filmy prezentowane w projekcie to produkcje europejskie, nagradzane na licznych festiwalach a główne role zagrały w nich dzieci.
W towarzyszących pokazom warsztatach psychoedukacyjnych mogą wziąć udział dzieci
w wieku od 8 do 10 lat. Ich celem jest zabawa poprzez którą dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności społeczne i emocjonalne.

Pokaz filmu „Wyjątkowy ptak". 13-letnia Merel to dziewczynka jak inne. No, może trochę bardziej grzeczna, obowiązkowa, Dziewczynka bardzo kocha swego brata Kaspera. Niestety, koledzy i koleżanki z klasy z jakiegoś powodu nie lubią Merel, dokuczają jej, nawet zastraszają. Sytuacja staje się coraz poważniejsza i dziewczynka musi poszukać pomocy.

Wybrane nagrody:

Kryształowy Niedźwiedź na MFF w Berlinie 2005, Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dziecięcych w Montrealu 2005, Nagroda Młodego Jury (Sprockets Toronto 2005), Stockholm Junior 2005, Poznan 2005, Munich 2005, Tel Aviv 2005, Oulu 2005 (special mention), Stuttgart 2005, London 2005, BUFF Malmö 2006

Warsztat pracy z ciałem.
Podczas warsztatów dzieci doświadczą jakie odczucia budzą w nas poszczególne emocje, co dzieje się z naszym ciałem w trakcie intensywnych przeżyć. Wykorzystując techniki relaksacji dzieci nauczą się panować nad napięciem, które często nieświadomie utrzymują w ciele. Zostanie pokazane skuteczny sposób radzenia sobie ze stresem i z tremą.

Pokazy filmowe – bez zapisów.

Warsztaty – zapisy w Warszawie pod adresem mailowym: karolina@kinoterapia.pl.

Szczegółowy program na stronie www.kinoterapia.pl

Repliki wydarzenia Mój Przyjaciel Film odbywają w 9 miastach Polski, w różnych terminach. Szczegóły znajdą Państwo na stronach: www.kinoterapia.pl oraz www.projekcje.edu.pl.

Projekt realizowany przez Fundację Generator we współpracy z Festiwalem Filmów dla Dzieci
i Młodzieży „Kino w Trampkach" przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.