Weleda

Mikołajki przy Urzędzie Miasta Gdyni

📅 wtorek 06.12.2011
Mikołajki przy Urzędzie Miasta Gdyni
Na budynku urzędu pojawią się wielkoformatowe, zapierające dech w piersiach projekcje. Magistrat ożyje, a nawet może się poruszy! Nie zabraknie elementów świątecznych. Reżyserem pokazu jest Mariusz Sławiński, autorem animacji – Tomasz Dęga. Muzyka: Arka Noego.

Kolędy zaśpiewają dzieci z Niepublicznej Szkoły Lokomotywa, która prowadzi akcję „Dzieci dzieciom". Uczniowie już po raz drugi nagrali płytę z kolędami. Towarzyszyły im gwiazdy – Piotr Kupicha, Liber, Robert Friedrich – Litza, Mietek Szcześniak, Darek Malejonek i Czarek Paciorek. Dochód ze sprzedaży płyty zostanie przeznaczony na wsparcie rodzinnych domów dziecka.

Gwarantowane ciepłe kakao i pierniczki oraz wizyta Św. Mikołaja.

Uroczyste rozświetlenie gdyńskiej choinki poprzedzi wielkie odliczanie. Wraz z nią „zapłoną" nowe dekoracje na Skwerze Kościuszki. Na wyłączonej na okres zimowy z oczywistych powodów fontannie, zamiast wody pojawi się fontanna… świateł, a 16 pobliskich latarni rozjaśnią specjalnie zaprojektowane świetliste ubranka. Ponadto ledowe „węże" oplotą konary i pnie 20 okolicznych drzew.

Już o zmierzchu na drzewach głównych ulic miasta: Świętojańskiej, 10 Lutego i Starowiejskiej rozbłysną świąteczne lampki – białe i niebieskie ledowe „węże". Oprócz tych ozdób, jak co roku, na ulicach tych pojawią się charakterystyczne dla Gdyni świetlne choinki-żaglówki (inspirowane logo miasta).