Królik i Misia

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu

📅 środa 15.10.2014 do piątek 31.10.2014
Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu

W programie Festiwalu znajdzie się ponad 100 filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych przeznaczonych przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale nie tylko – również dorośli z pewnością znajdą coś dla siebie. O główną nagrodę Festiwalu, Złote Koziołki, powalczą tytuły zakwalifikowane do sekcji konkursowej. Różnorodność i jakość współczesnego kina dla dzieci i młodzieży udowodnią filmy pokazywane w ramach sekcji Panorama. Dzięki Ale Kino! Najnajmłodszego Widza nie zabraknie także seansów dla najmniejszych uczestników Festiwalu.

W tym roku twórcom filmów uhonorowanych przez Międzynarodowe Jury Złotymi Koziołkami zostaną przyznane nagrody finansowe. W przypadku pozostałych wyróżnień głos zostanie oddany w ręce dzieci, młodzieży i nauczycieli. Jury Dziecięce przyzna Nagrodę Marcinka dla najlepszego pełnometrażowego i krótkometrażowego filmu dla dzieci, Jury Młodzieżowe wyróżni Nagrodą Marcina najlepszy film pełnometrażowy i krótkometrażowy dla młodzieży, a Jury Nauczycieli uhonoruje najciekawszy pełnometrażowy film dziecięcy.

Tegoroczny Festiwal Ale Kino! będzie okazją do uczestniczenia w spotkaniach z wyjątkowymi gośćmi z całego świata. Nie zabraknie również wydarzeń towarzyszących i specjalnych. Jak co roku, odbędzie się forum nauczycieli i filmowców, którego tegoroczny temat – "e@migracja" – związany jest z zagrożeniami, jakie może stanowić Internet dla dzieci i młodzieży. Dla zainteresowanych produkcją filmową atrakcją z pewnością będzie "Wielka Przygoda z Filmem", czyli warsztaty realizacji filmowej dla dzieci i młodzieży.

Tymczasem od 29 września do 11 października po Polsce podróżuje Wędrujące Ale Kino!, czyli pokazy najlepszych filmów dla dzieci i młodzieży w miejscowościach oddalonych od wielkomiejskich centrów kulturalnych. W tym roku na trasie Wędrującego Ale Kino! znalazły się: Pacanów, Krasnystaw, Cisna, Rydułtowy, Czarnków, Teremiski, Białowieża, Gołdap oraz Cieplewo.

Autorem tegorocznego plakatu Festiwalu Ale Kino! jest Robert Romanowicz.

Organizator Festiwalu Ale Kino!:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Współorganizator: