Królik i Misia

Międzynarodowy Festiwal Ale Kino! dla Dzieci w Poznaniu

📅 niedziela 23.11.2014
Międzynarodowy Festiwal Ale Kino! dla Dzieci w Poznaniu

Począwszy od 9 listopada, kolejne niedzielne poranki w Nowym Kinie Pałacowym zarezerwowane zostały dla niezwykłego profesora Kleksa, jego podopiecznych i szkoły pełnej magii. Będzie to filmowy rozbieg do festiwalowego tygodnia, który 30 listopada, w samo południe rozpocznie się uroczystym koncertem największych przebojów z filmów o Panu Kleksie. Muzyczną rozgrzewkę od 12 listopada zapewni słuchaczom Radio Merkury, dzięki plebiscytowi na ulubioną piosenkę z Akademii Pana Kleksa, który pojawi się na antenie, a jego wyniki ogłoszone zostaną również podczas otwarcia festiwalu.

Nowe Kino Pałacowe, CK Zamek, godz. 11.00

9 LISTOPADA, godz. 11.00
Tryumf Pana Kleksa
Polska, Irlandia 2001, 72′
Zdjęcia: Andrzej J. Jaroszewicz
Produkcja: Studio Miniatur Filmowych
Obsada: Piotr Fronczewski, Zbigniew Buczkowski, Jerzy Bończak, Krzysztof Kołbasiuk, Jarosław Jakimowicz, Mariusz Czajka, Robert Rozmus
Tomek Miłkowski, rysownik komiksów w magazynie ilustrowanym "Świat Fantazji" ma kłopoty. Szefowi nie podobają się jego rysunki – ponure i straszne. Jeśli w dwa dni nie wymyśli czegoś "fajnego" – wyrzucą go z pracy. Pogrążonego w rozpaczy Tomka odwiedza w jego pracowni kolorowy koliber Tri-Tri z powieści o Panu Kleksie. Tomek sięga po książkę Jana Brzechwy i postanawia zilustrować ją w formie komiksu. Tym czasem coś dziwnego dzieje się w jego mieszkaniu: rozpoczęta przez rysownika opowieść zaczyna żyć swoim własnym życiem wciągając realistycznych bohaterów w wir wydarzeń animowanych. W tej sytuacji do akcji wkracza sam Pan Kleks, który wraz ze swoim uczniem Adasiem Niezgódką odkrywa tajemnice groźnego laboratorium Alojzego Bąbla na wyspie Multiflora. Tam właśnie czeka na czarodziejskiego profesora wielkie niebezpieczeństwo. Jak potoczą się losy wielkiej bitwy morskiej, którą z udziałem straszliwego pirata Rosolnika stoczy Pan Kleks przeciw Admirałowi Bąblowi? Czy ptaki z Multiflory przyjdą z pomocą naszym bohaterom i wreszcie czy Adaś Niezgódka rozwiąże zagadkę tajemniczego zniknięcia jego rodziców?

16 LISTOPADA, godz. 11.00
Pan Kleks w Kosmosie, część 1, Porwanie Agnieszki
Polska 1988, 79′
Zdjęcia: Włodzimierz Głodek
Produkcja: Zespół Filmowy Zodiak
Obsada: Piotr Fronczewski, Maryla Rodowicz, Henryk Bista, Bohdan Smoleń, Monika Sapilak
Dzieci z Państwowego Domu Dziecka w Maliszewie otrzymują na Gwiazdkę najnowszy komputer, ofiarowany im przez byłego wychowanka tego domu Jacka Bromowskiego, który dzięki swym zdolnościom zrobił światową karierę i obecnie jest właścicielem i prezesem wielkiego koncernu elektronicznego MBM. W sa-mą Wigilię Bromowski przylatuje z Chicago, a komputer w ostatniej chwili przywozi dzieciom kierowca Jarząbek. W nocy komputer samoczynnie się włącza i opowiada dzieciom wydarzenia, które mają rozegrać się za 25 lat. Związane są one ze zniknięciem wielkiego transportowca kosmicznego ARGO-1417, należącego do Międzyplanetarnej Korporacji Producentów Landrynek, odbywającego rejs na trasie Ziemia – Tytan – Eureka. Rakieta zniknęła w rejonie Trójkąta Tytanów. Okazuje się, że uprowadzenia statku dokonał Wielki Elektronik, który po ucieczce z Wyspy Wynalazców osiadł na planecie Mango, podporządkowując sobie jej gubernatora Manuela Carmello de Bazar. Pałając żądzą zemsty na Panu Kleksie prowadzi tutaj badania nad swym najnowszym wynalazkiem – fantomizacją pozwalającą na przenoszenie ludzi i rzeczy.

23 LISTOPADA, godz. 11.00
Podróże Pana Kleksa, część 1, Wysłannicy Bajdocji
Polska 1985, 82′
Zdjęcia: Włodzimierz Głodek
Produkcja: Zespół Filmowy Zodiak
Obsada: Piotr Fronczewski, Małgorzata Ostrowska, Henryk Bista, Zbigniew Buczkowski
Pan Kleks opowiada małemu pacjentowi w szpitalu o przygodach chłopca okrętowego Pietrka. W królestwie Bajdocji kończą się przygotowania do Festiwalu Bajek. Na życzenie króla Apolinarego wszystkie konkursowe opowieści mają być spisane specjalnym atramentem. Niestety, pułkownik Bąbel, wysłannik wroga Bajdocji – Wielkiego Elektronika, niszczy strzałem z pistoletu laserowego przycumowaną przy brzegu beczkę z atramentem. Na poszukiwanie atramentu wyrusza Pan Kleks, który otrzymał od doktora Paj-Chi-Wo czarodziejską kulę, zawierającą źródło niezwykłej energii.

Bilety w cenie 6 zł są dostępne w kasie CK Zamek oraz poprzez system Bilety 24

Organizator: