Jadzia Pętelka

Miastotwory – warsztaty architektoniczne dla dzieci

📅 niedziela 21.07.2013
Miastotwory – warsztaty architektoniczne dla dzieci

Jak poukładać miejskie puzzle, żeby do siebie pasowały? Na warsztatach Miastotwory, pod okiem absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, dzieci będą mogły poznać proste metody projektowania. W efekcie zabawy powstanie makieta miasta, na której będziemy poszukiwać ładu przestrzennego.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w towarzystwie opiekunów. Obowiązują zapisy przed wejściem. Zapisy odbywają się w hallu środkowego wejścia do budynku i rozpoczynają się na 30 min przed rozpoczęciem zajęć, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dla kogo i kiedy?
Dla dzieci 7–12 lat
niedziele, w godz. 11.00–13.00
CNK, wejście B

Program Miastotworów na całe lato:
21 lipca 2013 – GRA W MIASTO
Jak poukładać miejskie puzzle, żeby do siebie pasowały? Pokażemy proste metody projektowania i poszukamy ładu przestrzennego.

28 lipca 2013 – REKLAMACJA
Reklama w przestrzeni publicznej to problem zarówno dużych, jak i małych mieszkańców miast. Wspólnie stworzymy miasto jak z reklamy.

4 sierpnia 2013 – MOSTO-MIASTO
Most przez rzekę, most nad autostradą – wykorzystajmy miejską przestrzeń jak najlepiej! Poznamy różne konstrukcje mostów i nauczymy się, jak można je dodatkowo wykorzystać.

11 sierpnia 2013 – INFRA-MIASTO
Tramwaj, autobus, metro. Poznajemy sposoby rozwiązywania problemów komunikacji w mieście i próbujemy wspólnymi siłami rozwiązać miejski supeł drogowy.

18 sierpnia 2013 – MIASTO W CHMURACH
Chodzące miasto, plug-in city… miasto w chmurach! Poznajemy fantazyjne koncepcje miast i tworzymy własne urbanistyczne wizje przy pomocy niekonwencjonalnych materiałów.

25 sierpnia 2013 – MIASTO PRZYSZŁOŚCI
Wysyłamy misję badawczą na Księżyc z zadaniem stworzenia tam nowej ludzkiej siedziby. Co będzie nam potrzebne w kosmosie? Domy, szkoły, teatry? A może wielkie fortece jak z "Gwiezdnych wojen"?

Więcej informacji na: http://www.kopernik.org.pl/