Miasto: szukam!

📅 sobota 23.05.2015
Miasto: szukam!

Dorota Rojek pokaże, jak można wykorzystać wzory graficzne z domeny publicznej do zrobienia ciekawej koszulki, torby płóciennej czy poszewki na poduszkę. Wstęp wolny!

– Z przyjemnością zapraszam na podsumowanie projektu „Miasto: szukam!" w niezobowiązującej formie pikniku rodzinnego. Będzie smacznie, inspirująco i kreatywnie. Podczas spotkania zaprosimy na pyszne Kulinarne Rekonstrukcje Historyczne na żywo w wykonaniu trio kulinarnego waGary. Weronika, Marta i Iza pokażą jak wykonać tradycyjne, gdańskie przepisy krok po kroku. Odbędą się też warsztaty z samodzielnego wykonywania nadruków. Chętnych do ćwiczenia odbijania wzorów prosimy o przyniesienie własnych materiałów, na których chcą odbić wzór (jasnych koszulek, toreb itp.) – zaprasza Karina Rojek, koordynatorka projektu z Medialabu Gdańsk.

Dzięki prostej metodzie przenoszenia zwykłych wydruków można tworzyć oryginalne rzeczy samodzielnie. To świetny sposób na wykorzystanie utworów z  domeny publicznej: zapomnianych grafik, zakurzonych rysunków czy haseł z przedwojennych gazet. Podczas pikniku pokażemy efekty „Wyszukanych ferii":  zaprojektowane przez dzieci pocztówki i podsumujemy cały projekt.

Wyszukany" piknik z Medialabem Gdańsk

Data: 23 maja, godz. 14.00 – 18.00

Miejsce: przedproże Instytutu Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40.

www.facebook.com/events/533120040162322

Projekt „Miasto: szukam!" przeznaczony był dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym i zachęcał uczniów do twórczego wykorzystywania utworów z domeny publicznej. W partnerstwie z Politechniką Gdańską, Pomorską Biblioteką Cyfrową, Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER oraz Gimnazjum nr 9 w Gdańsku zorganizowane zostały zajęcia i warsztaty z wyszukiwania wartościowych utworów domeny publicznej (grafik, folderów, rycin, książek, pocztówek, obrazów…) w bibliotekach cyfrowych, opracowania graficznego i tworzenia kolaży z wyszukanych materiałów, kreatywnego pisania zainspirowanego fragmentami odnalezionych w domenie publicznej wycinków gazet, książek czy tomików poezji oraz warsztaty z przedsiębiorczości, które pokazały jak inspiracje z domeny publicznej można przenieść na pomysł na biznes. W ramach projektu powstaną również scenariusze lekcji dla nauczycieli, które wykorzystywać będą pomysły związane z domeną publiczną.

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu Fundacji Orange.