Miasto Nauki: Pokazy Szalonego Profesora w Muzeum Narodowym w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie przy ulicy Wały Chrobrego 3
📅 niedziela 27.11.2016
Miasto Nauki: Pokazy Szalonego Profesora w Muzeum Narodowym w Szczecinie
Fundacja Miasto Nauki oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie zapraszają na „Pokazy Szalonego Profesora”, towarzyszące interaktywnej wystawie „Miasto nauki”.

„Pokaz Szalonego Profesora” to interaktywna lekcja fizyki, której tematem jest temperatura. Podczas pokazu odbywają się widowiskowe doświadczenia z dwoma skrajnymi substancjami – ciekłym azotem (prawie -200°C ) i metanem (około 2 000°C ). Szalony Profesor zamrozi i wysadzi w powietrze codzienne przedmioty, pozwoli dotknąć jednej z najzimniejszych substancji świata i… „podpali” widzów metanem (spokojnie, wszystko jest tu bezpieczne!).

Każdy z pokazów poprzedzony jest piorunującym pokazem. Dosłownie!. Pokażemy śpiewające błyskawice! Dzięki potężnej Cewce Tesli będzie można zobaczyć z bliska wyładowania rzędu milionów volt.

Zapraszamy w każdą niedzielę o godzinie 12.00. Pokazy odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy ulicy Wały Chrobrego 3. Koszt biletu jednorazowego to 10 zł. Bilety do nabycia w kasie muzeum (aby pokaz się odbył, musi zebrać się minimum 10 osób).

Możliwe zapisy i rezerwacje na pokazy w innym terminie pod numerem telefonu: (+48) 887 887 780.

Czy i jak motywować dzieci

Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek. „Pokazy Szalonego Profesora” to unikatowa zabawa i nauka dla każdego.