Miasto Nauki: Pokazy Szalonego Profesora w Muzeum Narodowym w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie przy ulicy Wały Chrobrego 3 mapa

niedziela 20.11.2016

10 zł

Miasto Nauki: Pokazy Szalonego Profesora w Muzeum Narodowym w Szczecinie

Fundacja Miasto Nauki oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie zapraszają na „Pokazy Szalonego Profesora”, towarzyszące interaktywnej wystawie „Miasto nauki”.

„Pokaz Szalonego Profesora” to interaktywna lekcja fizyki, której tematem jest temperatura. Podczas pokazu odbywają się widowiskowe doświadczenia z dwoma skrajnymi substancjami – ciekłym azotem (prawie -200°C ) i metanem (około 2 000°C ). Szalony Profesor zamrozi i wysadzi w powietrze codzienne przedmioty, pozwoli dotknąć jednej z najzimniejszych substancji świata i… „podpali” widzów metanem (spokojnie, wszystko jest tu bezpieczne!).

Każdy z pokazów poprzedzony jest piorunującym pokazem. Dosłownie!. Pokażemy śpiewające błyskawice! Dzięki potężnej Cewce Tesli będzie można zobaczyć z bliska wyładowania rzędu milionów volt.

Zapraszamy w każdą niedzielę o godzinie 12.00. Pokazy odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy ulicy Wały Chrobrego 3. Koszt biletu jednorazowego to 10 zł. Bilety do nabycia w kasie muzeum (aby pokaz się odbył, musi zebrać się minimum 10 osób). 

Możliwe zapisy i rezerwacje na pokazy w innym terminie pod numerem telefonu: (+48) 887 887 780.

 

Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek. „Pokazy Szalonego Profesora” to unikatowa zabawa i nauka dla każdego.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie od wielu lat prowadzi intensywne działania edukacyjne skierowane do osób w różnym wieku i o wszechstronnych zainteresowaniach. Ofertę kieruje zarówno do szkół oraz przedszkoli jak i odbiorców indywidualnych. Głównym celem jest nie tylko przekazanie …

Więcej

Adres:

ul. Staromłyńska 27
70-561 Szczecin


Kontakt:

(+48) 091/ 4315 200
biuro@muzeum.szczecin.pl
http://www.muzeum.szczecin.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:muzeumnaukowepokazy