Karnawał to czas nadzwyczajnej wesołości – tańców do białego rana, sutych biesiad oraz kolorowych przebierańców. Podobnie było w przeszłości, kiedy przed nadejściem Wielkiego Postu w wielu krajach Europy ludzie żegnali się z okresem wielkich uczt organizując… zabawy i swawole! A jak było w Warszawie? Czy polski mięsopust był obchodzony równie szumnie?
Na zajęciach rodzinnych zastanowimy się, gdzie balowano w Warszawie królewskiej i jak wyglądał karnawał w późniejszych czasach. Przyjrzymy się kreacjom wieczorowym i dowiemy się, w jakich sklepach zaopatrywali się warszawscy eleganci i elegantki. Na zajęciach zaprojektujemy karnawałowy strój oraz wykonamy maski wzorowane na rzeczach warszawskich.
Czy miasto to maszyna do życia? Wielki organizm? Z czego się składa i jak funkcjonuje? Cykl zajęć rodzinnych pozwoli odkryć te nie zawsze oczywiste perspektywy. Na warsztatach przyjrzymy się Warszawie od początku jej istnienia. Zobaczymy, że charakter przestrzeni miasta jest wynikiem procesu ewolucyjnego. Będziemy dyskutować o udogodnieniach, dziś uznawanych za oczywiste. W eksplorowaniu miasta pomogą nam muzealne gabinety, które zamienią się w krainy pełne zagadek i niespodzianek. Rzeczy warszawskie posłużą jako źródło inspiracji do własnej twórczości. Rodzice mogą pozostawić dzieci pod opieką edukatorów lub towarzyszyć im w warsztatach.
WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona
CZAS TRWANIA: 75 min
MIEJSCE SPOTKANIA: przy kasach w kamienicy nr 42
WIĘCEJ INFORMACJI: Dział Edukacji Muzeum Warszawy, tel. +48 665 645 603 lub <<<kliknij>>>
Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki
Czy i jak motywować dzieci
Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!
Muzeum Warszawy
Muzeum Warszawy to miejska placówka działająca w 11 lokalizacjach – składają się na nie: Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli, Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum Farmacji, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Ordynariatu Polowego, Korczakianum, …
00-272 Warszawa
0 22 635 16 25
sekretariat@mhw.pl
http://www.muzeumwarszawy.pl
facebook