Głównym celem jest próba dotarcia do mieszkańców by w ramach dzielnicowych spotkań zebrać historie o lokalnych bohaterach i istotnych miejscach, które funkcjonują w zbiorowej wyobraźni dzielnicy. Mieszkańcy Załęża poprzez przywoływanie historii staną się współtwórcami przedstawienia i wpłyną na kształt scenariusza spektaklu „Otwieramy Bramy”. Spektakl podwórkowy będzie uwieńczeniem kilkumiesięcznych działań. Na podstawie zebranych relacji stworzymy także Bardzo Osobisty Przewodnik po Załężu. Wspierać go będzie plenerowa akcja mapowania pt.: „Luftujemy Dzielnice”, realizowana w czasie warsztatów plastycznych. Na ulice, place i zaułki, ważne dla pamięci starszych i młodszych mieszkańców Załęża, będziemy nanosili znaki plastyczne, które zwrócą uwagę na istotne miejsca oraz relacje wspomnień kilku pokoleń.
W czasie przygotowań do spektaklu grupa dzieci i młodzieży będzie uczestniczyć w warsztatach twórczych ,,Wskocz na plakat”, w czasie których powstaną zaproszenia na spektakl, afisze, kronika projektu. Uczestnicy zadbają również o współtworzenie oprawy plastycznej spektaklu „Otwieramy Bramy”.
Warsztaty „Zbieranie historii”, „Luftujemy Dzielnice” oraz „Wskocz na plakat” prowadzą: Przemysław Buksiński, Honorata Mierzejewska- Mikosza oraz Karolina Anweiler.
Spektakl „OTWIERAMY BRAMY”
Dzień pierwszy- 05.08. 2016
Miejsce: Park Załęski
Spektakl: 17:30
Dzień drugi- 06.08. 2016
Miejsce: ulica Lisa (podwórze)
Spektakl: 17:30
Dzień trzeci- 07.08. 2016
Miejsce I: Plac Kościelny przy parafii św. Józefa
Spektakl: 13:30
Miejsce II: ulica Janasa
Spektakl: 19:30
Reżyseria i scenariusz: Konrad Dworakowski
Muzyka: Piotr Klimek
Scenografia: Marika Wojciechowska
Warsztaty improwizacji aktorskiej: Przemysław Buksiński
Występują aktorzy Teatru Poddańczego: Agata Butwiłowska, Iga Eckert, Honorata Mierzejewska – Mikosza, Ewa Mrówczyńska, Mateusz Mikosza oraz gościnnie Przemysław Buksiński
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest nieodpłatny.
ZAPRASZAMY.
Dokładne informacje prosimy śledzić na stronach: www.teatrpoddańczy.pl oraz www.anioły24.pl oraz facebooku Teatru Poddańczego.
Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Kultura Dostępna.