rysuj

Lęk przed matematyką zaszczepiają dzieciom nauczycielki w pierwszych klasach. Większość dzieci wolałaby zjeść brokuły niż rozwiązać zadanie z matematyki. Czy wiesz, jak temu zapobiec? Czy zdajesz sobie sprawę, że każde zdrowe dziecko rodzi się ze zdolnościami matematycznymi, które , jeśli nie są rozwijane, to zanikają w dzieciństwie?

Dzieci przejmują lęk przed matematyką i stereotypy dotyczące matematyki od nauczycielek nauczania wczesnoszkolnego. Badania pokazują, że studia pedagogiczne wybierają osoby, które nienawidzą matematyki. Wskaźnik lęku przed matematyką mierzony wśród studentów jest najwyższy na kierunku pedagogicznym.

Kobiety nauczyciele przekazują dzieciom swoje negatywne, pełne stresu i niepokoju nastawienie do matematyki. Dziewczynki szczególnie utożsamiają się ze swoją panią. Dzięki temu potwierdzają stereotyp, że kobiety gorzej radzą sobie z matematyką.

Blisko jedna trzecia dorosłych wolałaby umyć swoją łazienkę niż rozwiązać problem matematyczny.

Czy wiesz, że o każdą pracę ubiegają się cztery osoby, podczas gdy na każdego absolwenta kierunków matematyczno-technicznych czekają dwie oferty pracy.

Na świecie wzrasta zapotrzebowanie na pracowników o wysokich umiejętnościach w zakresie inżynierii, matematyki, informatyki, technologii i nauki. W latach 2008-2018 wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów o umysłach ścisłych o 17%.

Czy wiesz, że dziecko może poznawać matematykę od urodzenia? Małe dziecko dysponuje szeregiem zdolności, które ułatwiają naukę matematyki, ale nierozwijane zanikają, najczęściej już od 3 roku życia.

Małe dzieci są urodzonymi naukowcami i inżynierami. Stosując wczesną edukację, zacznij prawidłowo wspierać rozwój, a zapobiegniesz kłopotom w nauce i dysfunkcjom rozwojowym takim jak: dysleksja, dysgrafia, dyskalkulia, dysortografia, ADHD i wielu innym.

Jesteś rodzicem małego dziecka? Nie wiesz, jak bawić się, aby rozwinąć jego inteligencję, pamięć fotograficzną i zdolności matematyczne?

Ucz się od najlepszego specjalisty rozwoju małego dziecka, autorki licznych publikacji dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Dr Aneta Czerska przyjeżdża z Danii, aby jako autor metody Cudowne Dziecko, poprowadzić cykl szkoleń Uniwersytet Rodziców®.

Termin: sobota 2.12.2017, godz. 15.30

Uczestników szkolenia zapraszamy wcześniej na wyjątkowy wykład dr Anety Czerskiej „Jak nie pozbawić dziecka geniuszu i wcześnie wykryć ryzyko dysfunkcji?”

piątek 1.12.2017 o godzinie 16.30 – wykład wprowadzający dla uczestników szkoleń Uniwersytet Rodziców®

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Czy już zdajesz sobie sprawę, ile korzyści przyniósłby Ci udział w kolejnych szkoleniach organizowanych przez Instytut Rozwoju Małego Dziecka? Jeszcze w tym miesiącu możesz wziąć udział w szkoleniach:

  • Wczesna nauka czytania dla rozwoju dziecka 0-6 lat

  • Jak pomnożyć inteligencję małego dziecka

  • Ruch kluczem do inteligencji

  • Balans energetyczny

  • Cudowny start – rozwój dziecka w pierwszym roku życia

  • Balans emocjonalny

  • Tajemnica kreatywności

Czy już w pełni sobie uświadamiasz, które szkolenie wybierzesz jako pierwsze? Zarezerwuj miejsce. Napisz na adres instytut@cudownedziecko.pl lub zadzwoń 501 184 420.

Cennik i szczegółowe informacje na temat szkolenia dla rodziców „Jak nauczyć małe dziecko matematyki” oraz metody Cudowne Dziecko® znajdziecie Państwo na stronie www.CudowneDziecko.pl

570 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent

Instytut Rozwoju Małego Dziecka

Chcesz rozwinąć inteligencję swojego małego dziecka, ale brakuje Ci pomysłów na zabawy, które aktywują kreatywność, pamięć, naturalne zdolności matematyczne i językowe oraz słuch absolutny? Od urodzenia do 6-7 roku życia możesz rozwijać zdolności i zapobiegać …

Adres:
ul. Elektoralna 15 lok. 22,
Warszawa
Kontakt:

22 292 31 42, 501 184 420
instytut@cudownedziecko.pl
http://www.cudownedziecko.pl