Akademia tańca

📅 niedziela 27.04.2014

25.04. – 27.04.14

Manufaktura Car Show 2014

Luksusowe limuzyny, małe miejskie auta, nowości i okazy zabytkowe czy eko-modele – Manufaktura Car Show 2014 to propozycja dla miłośników czterech kółek w najróżniejszych ich odsłonach a motywem przewodnim tegorocznej edycji jest bezpieczeństwo.

Rozpoczynająca się w ostatni weekend kwietnia (25-27.04) siódma edycja imprezy upłynie pod znakiem bezpieczeństwa i ekonomicznej jazdy. W ramach wydarzenia towarzyszącego planujemy bezpieczne miasteczko – symulatory jazdy zarówno samochodów osobowych, ciężarowych jak i wyścigowych a także symulatory dachowania. Dla najmłodszych powstanie miasteczko ruchu drogowego, odbędą się też konkursy wiedzy o bezpieczeństwie drogowym.

Car Show to również najszybsze i najnowsze samochody, nowości na rynku, ciekawostki technologiczne, samochody ekologiczne i stacja ładowania elektrycznego oraz wiele atrakcji i konkursów, koncentrujących uwagę mieszkańców Łodzi oraz mediów na Manufakturze.

Podczas Car Show na rynku stanie bezpieczne miasteczko, którego celem jest promowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Do tego celu wykorzystane zostaną symulatory zderzeń, dachowania, jazdy samochodami ciężarowymi. Odbędą się również pokazy oraz różnego rodzaju konkursy.

Tradycyjnie już w czasie Manufaktura Car Show każdy kierowca będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności na torze off-road Autotrapera, którego stromy podjazd ma kąt nachylenia aż 41 stopni. W warunkach drogowych odpowiada to skali nachylenia drogowego ok. 80 %. Pod okiem instruktora na niesymetrycznej ścieżce można sprawdzić skok zawieszenia oraz współczynnik wykrzyżowania osi. Z kolei trawers ujawnia zdolność pojazdu do jazdy przy znacznych wychyleniach bocznych. Każdy, kto zdecyduje się na przejażdżkę terenowym jeepem, wesprze podopiecznych „Krwinki".

Sobota, to dodatkowo najazd motocyklistów i ich niezwykłych maszyn, a w niedzielę na rynku będzie można podziwiać zabytkowe samochody w rocznikach od 1923 do czasów PRL.