📅 niedziela 15.03.2015
Mamo, Tato, chodźmy na koncert! Przyroda w muzyce

Dzięki programowi marcowego koncertu, każdy słuchacz będzie mógł się przekonać, jak wielką moc posiada muzyka, której dźwiękami można opowiedzieć o wschodzącym słońcu, świetle księżyca, śpiewających ptakach, odgłosach zimy, wiejącym wietrze, a nawet skaczącej kozie…

Tę tajemnicę muzyki odkryli kompozytorzy już w dawnych wiekach i pozostawili nam wspaniałe dzieła, które podziwiamy do dzisiaj. To m.in. słynne 4 koncerty skrzypcowe „Pory roku" Antonia Vivaldiego, „Pory roku" Piotra Czajkowskiego – cykl 12 utworów opowiadający o wszystkich miesiącach roku, czy słynna opowieść o losach „Peer Gynta" Henryka Ibsena, do której muzykę napisał norweski kompozytor Edward Grieg.

W naszym koncercie będzie można usłyszeć najsłynniejsze fragmenty tych kompozycji w wykonaniu utalentowanych, młodych śląskich artystek – skrzypaczki Zuzanny Janczak i flecistki Kornelii Nowak. Na fortepianie zagra Michał Szkurienko, ukraiński pianista od wielu lat zamieszkały na Śląsku i tutaj prowadzący swoją działalność artystyczną i pedagogiczną.

15.03 niedziela, godz. 16.00
KATOWICE, studio koncertowe Polskiego Radia, ul. Ligonia 29
Zuzanna Janczak – skrzypce
Kornelia Nowak – flet
Michał Szkurienko – fortepian
Lilianna Moll – słowo

Program: A. Vivaldi – z cyklu „Pory roku": „Wiosna" (cz. I), „Zima" (cz. I), J. Hubay – „Zefir", C. Debussy – „Światło księżyca", A. Honegger – „Taniec kozy",
E. Grieg – „Poranek", „W grocie króla gór" ze suity „Peer Gynt", P. Czajkowski – „Grudzień" i „Kwiecień" z cyklu „Pory roku"

Foto: Przyroda w muzyce

Bezpłatne wejściówki dostępne w Biurze Silesii, ul. 3 Maja 31 a oraz telefonicznie pod nr telefonów 32 258 90 49, 32 259 84 83 wew. 23 w godz. 10 – 14 od 5.03.2015 r. Zapraszamy dzieci od lat 6 wraz z rodzicami.

Patronat medialny: Kulturalnybajtel.pl, Pozaszkolne.pl, Miastodzieci.pl