MaMa w Kinie Praha

📅 środa 13.01.2016
MaMa w Kinie Praha

W środę, 13 stycznia o godz. 11.00 zapraszamy na ponoworoczne spotkanie „Realizacja postanowień noworocznych. Co zrobić żeby wreszcie się udało", które poprowadzi Dorota Śliwska. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu „Moje córki krowy", reż. Kinga Dębska.

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha, stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 13 stycznia o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie „Realizacja postanowień noworocznych. Co zrobić żeby wreszcie się udało", które poprowadzi Dorota Śliwska. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu „Moje córki krowy", reż. Kinga Dębska.

Czym są postanowienia noworoczne i dlaczego mamy problem z ich realizacją? Jakie cele wyznaczamy sobie wraz z początkiem Nowego Roku i czemu zazwyczaj na tym się kończy? Spotkanie poprowadzi psycholog Dorota Śliwska, właścicielka klubu sportowego dla Pań Mrs.Sporty Grochów, która w oparciu o swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie psychologiczne podpowie uczestniczkom warsztatu, jak stawiać sobie cele i z sukcesem je realizować nie tylko w 2016 roku ale przez całe życie.

Na zakończenie spotkania odbędzie się loteria, w której do wygrania będą karnety do klubu sportowego Mrs.Sporty.

Spotkanie poprowadzi Dorota Śliwska – psycholog, właścicielka klubu sportowego dla Pań Mrs. Sporty Grochów.

Po spotkaniu zapraszamy na film „Moje córki krowy", reż. Kinga Dębska

Moje córki krowy" – to historia dwóch sióstr, które postawione w sytuacji krytycznej – pomimo wzajemnej niechęci – zmuszone są współdziałać. Marta (Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna (Jeremi Protas). Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Cykl MaMa w Kinie Praha jest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej jest przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali są dostępne pieluchy, kosmetyki pielęgnacyjne oraz miejsce do przewijania. Na sali znajduje się kącik wyposażony w gry, zabawki i kredki, w którym animatorzy bawią się z dziećmi. Podczas trwania spotkania dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów.

W trakcie spotkania zabawy z dziećmi przeprowadzą nauczycielki z Przedszkola Niepublicznego Agatka. Najmłodsi przeniosą się w magiczny świat „Miasta nocą".

Budowanie domów, znaków czy różnych pojazdów to wspaniała zabawa. My zapraszamy Was do stworzenia niezwykłego miasta. Budynki, ulice, samochody wykonamy z różnych materiałów. Wszystko oświetlimy kolorowymi światełkami, bo miasto nocą wydaje się być jeszcze ciekawsze. Będziemy mieli dużo pracy, ale chyba zdążymy jeszcze pobawić się w naszym mieście!

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!