MaMa w Kinie Praha

📅 środa 02.12.2015

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha, stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 2 grudnia o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie „Profilaktyka logopedyczna niemowląt i małych dzieci. Kształtowanie pozytywnych nawyków", które poprowadzi Katarzyna Dragan – Bartoń. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu „Spectre", reż. Sam Mendes.

Podczas tego warsztatu dowiesz się o:

• Kilku ważnych momentach w rozwoju mowy u dzieci.

• Umiejętnościach – kompetencjach komunikacyjnych – w pierwszym, trzecim i piątym roku życia,

• Trzech kluczowych zasadach uczenia się mowy i komunikacji,

• Fizjologii – czyli co wpływa na napięcie mięśniowe mięśni artykulacyjnych,

• Pielęgnacji niemowlęcia i małego dziecka w służbie rozwoju mowy,

• Niepokoju w rozwoju. Jak rozpoznać problem?

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Dragan – Bartoń – pedagog specjalny i terapeuta zaburzeń mowy i komunikacji. Pracuje z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi oraz z dziećmi w normie rozwojowej. Konsultuje dzieci w różnym wieku, od niemowląt po nastolatki. W tej pierwszej grupie często doradza również rodzicom, jako pedagog w trudnościach pielęgnacyjnych i wychowawczych u maluchów (Baby Wishperer). Prowadzi zajęcia z osobami dorosłymi jako trener komunikacji wizerunkowej, a także warsztaty i szkolenia w Promitis oraz w Pracowni Poprawnej Wymowy.

Po spotkaniu zapraszamy na film „Spectre", reż. Sam Mendes

Spectre"– James Bond stara się odkryć prawdę dotyczącą złowrogiej organizacji WIDMO. Kluczem do tego jest tajemnicza wiadomość z przeszłości 007.

Cykl MaMa w Kinie Praha jest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej jest przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali są dostępne pieluchy, kosmetyki pielęgnacyjne oraz miejsce do przewijania. Na sali znajduje się kącik wyposażony w gry, zabawki i kredki, w którym animatorzy bawią się z dziećmi. Podczas trwania spotkania dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów.

W trakcie spotkania zabawy z dziećmi przeprowadzą nauczycielki z Przedszkola Niepublicznego Agatka. Najmłodsi przeniosą się w magiczny świat „Miasta nocą".

Budowanie domów, znaków czy różnych pojazdów to wspaniała zabawa. My zapraszamy Was do stworzenia niezwykłego miasta. Budynki, ulice, samochody wykonamy z różnych materiałów. Wszystko oświetlimy kolorowymi światełkami, bo miasto nocą wydaje się być jeszcze ciekawsze. Będziemy mieli dużo pracy, ale chyba zdążymy jeszcze pobawić się w naszym mieście!

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!