Mały Lord w Operze Krakowskiej

📅 sobota 12.03.2011
Mały Lord w Operze Krakowskiej

Niezwykle opowiedziana i wzruszająca historia małego chłopca Cedrika, który z ubogiego domu w Ameryce trafia do angielskiej posiadłości swojego bogatego dziadka – Księcia Dorincourt. Niespodziewana zmiana w życiu młodego dziedzica okaże się, także wyzwaniem dla zgorzkniałego starca. Pojawienie się chłopca o złotym sercu w Zamku Dorincourt, spowoduje niezwykłe przeobrażenie starego Księcia.
Bohaterów czeka konfrontacja ze stereotypami i uprzedzeniami, które wciąż są obecne w naszym życiu. Będą poszukiwać odpowiedzi, a pytania o to co jest dobre, a co złe oraz czym w życiu należy się kierować i jak postępować. Te pytania są ponadczasowe i również dziś nie tracą na aktualności.

Steven Markwick po uzyskaniu dyplomu na wydziale anglistyki University of East Anglia studiował kompozycję w Guildhall School of Music & Drama. Skomponował Mesmer (1986 rok – prestiżowa nagroda przyznawana przez Vivian Ellis), The Secret Garden (Tajemniczy ogród, którego premiera odbyła się w The King’s Head Theatre w Londynie, spektakl jest grany w Teatrze Bagatela), Dick Daredevil (premiera w The Grill Hall w Londynie). Steven Markwick pracuje jako kompozytor i reżyser w znanym dziecięcym teatrze Polka Theatre w Londynie.

MAŁY LORD
Muzyka i libretto: Steven Markwick
Tłumaczenie: Krystyna Podleska i Anna Wołek
Tłumaczenie piosenek: Rafał Dziwisz

REALIZATORZY:
Reżyseria i inscenizacja: Janusz Szydłowski
Scenografia i kostiumy: Anna Sekuła
Kierownictwo muzyczne: Sebastian Perłowski
Aranżacja: Seb Bernatowicz
Choreografia: Violetta Suska
Reżyseria światła: Katarzyna Łuszczyk
Przygotowanie chóru: Marek Kluza

OBSADA:
PAN HOBBS Michał Kutnik / Bartosz Urbanowicz
MARY Joanna Rakoczy / Kamila Mędrek-Żurek
DICK Rafał Supiński (PWST) / Marcin Kątny (PWST)
PAN HAVISHAM Władysław Guzik / Sławomir Sośnierz (gościnnie)
PANI ERROL Agnieszka Cząstka / Magdalena Walach (gościnnie)
KSIĄŻĘ DORINCOURT Andrzej Biegun / Tadeusz Kwinta (gościnnie)
THOMAS Stanisław Knapik / Jan Migała
MINNA Bożena Zawiślak-Dolny / Marta Bizoń (gościnnie)
PANI DAWSON Bożena Walczyk-Skrzypczak (gościnnie) / Małgorzata Bielska (gościnnie)
PASTOR MORDAUNT Wiesław Nowak / Konrad Szota
HIGGENS Rafał Pawłowski / Andrzej Wartalski
LADY CONSTANTIA Marta Abako / Karin Wiktor-Kałucka
MĘŻCZYZNA Z GAZETĄ Stanisław Knapik / Jan Migała

W roli małego CEDRICA ERROLA Mateusz Kałucki / Dominik Dworak / Daniel Kukurba oraz Orkiestra, Chór i Balet Opery Krakowskiej

PREMIERA: 12 marca 2011, godz. 18.30

Kolejne spektakle: 13, 15, 18, 19, 20 marca, 27, 28, 29, 31 maja oraz 1 czerwca 2011
Ceny biletów: 20 – 100 zł.

KASA BILETOWA
Opera Krakowska, ul. Lubicz 48
tel.: +48 12 296 62 60 (61)
Kasa czynna: pn-sb 10.00 – 19.00; nd i święta na dwie godziny przed spektaklem

REZERWACJA
tel.: +48 12 296 62 62 (63); fax: +48 12 296 62 68; e-mail: bilety@opera.krakow.pl

Uwaga! Rozdajemy zaproszenia!
Wśród osób, które do piątku 4 marca do godziny 12:00 przyślą na adres konkurs@miastodzieci.pl e-mail ze swoim nazwiskiem i hasłem "Mały Lord"  wylosujemy dwa dwuosobowe zaproszenia na przedstawienie, które odbędzie się 13 marca 2011 o godz. 18:30.

*Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej drogą meilową, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej:(