Weleda

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego w Krakowie

📅 sobota 18.09.2021 do niedziela 19.09.2021
Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego w Krakowie
Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach drugiego weekendu Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

XXIII edycję Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego zatytułowano przewrotnie „W ruchu”. Na przekór stagnacji, którą przyniósł nam ubiegły rok, w tej edycji chcemy zaprezentować różne aspekty mobilności, za którą tak bardzo tęsknimy.

Sport, turystyka, pielgrzymowanie, aktywność fizyczna… ale także ruch nieoczywisty, jak obrót pieniądza i przesyłek pocztowych – to tylko część tematów, które poruszymy podczas wrześniowych podróży. Zapraszamy do ośmiu zabytków, w formule mieszanej – będziemy kursować między ekscytującymi miejscami w Krakowie i Małopolsce a… ekranem.

Na gości Dni czekać będą gospodarze i przewodniczki (ekspertki i pasjonaci), którzy przygotowali niepowtarzalne opowieści. Zwiedzaniu i oprowadzaniom towarzyszyć będzie bogaty program – wystawy, gry i zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty dla dzieci, pokazy i rajd rowerowy.

Jak co roku przygotowaliśmy też unikalną książkę o prezentowanych miejscach i ich historii. Tym razem napisała ją Barbara Sadurska – autorka nagradzanego tomu Mapa.

18–19 września ruszamy w podróże po Krakowie. Opowiemy Państwu o dziejach:

Kasy Oszczędności Miasta Krakowa (ul. Szpitalna 15),
Kościoła i klasztoru Pijarów w Krakowie (ul. Pijarska 2),
Parku im. dra Henryka Jordana (al. 3 Maja 2),
Poczta Główna w Krakowie – filmowe oprowadzanie online

W programie także wystawy, warsztaty dla dzieci i spacery.
Udział jest bezpłatny.

Rezerwacja na wybrane punkty programu od 13.09.2021, godz. 10.00, na stronie dnidziedzictwa.pl lub telefonicznie pod numerem: 533 654 003 (pon.–pt., 10.00–16.00).