Majówka online z Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Muzeum Etnograficzne w Toruniu mapa

czwartek 30.04.2020 do wtorek 05.05.2020

Majówka online z Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Zapraszamy na majówkę online z Muzeum Etnograficznym w Toruniu! Przygotowaliśmy artykuły, filmy i wiele ciekawych treści związanych z majem oraz spędzaniem wolnego czasu. Wszystkie materiały znaleźć można na muzealnej stronie w zakładce www.etnomuzeum.pl/majowka-online oraz w mediach społecznościowych pod hashtagiem #EtnoMuzeum.

2 maja zaprosimy na przygotowaną przez Bożenę Olszewską z Działu Sztuki i Estetyki wystawę wirtualną: „Motyw polskiej flagi i Konstytucji 3 Maja w twórczości artystów nieprofesjonalnych”. W opracowanym przez Aleksandrę Jarysz (również z Dział Sztuki i Estetyki) cyklu „Sztuka z kalendarza” na muzealnych profilach na Facebooku i Instagramie publikowane będą obiekty z naszych zbiorów, których tematyka nawiązuje do majowych wydarzeń i świąt (pierwsze eksponaty zaprezentujemy 1, 3, 4 i 5 maja).

O sposobach spędzania wolnego czasu w okresie międzywojennym na przykładzie zdjęć i wspomnień z kolekcji Działu Folkloru i Kultury Społecznej MET pisze w tekście na muzealnej stronie Hanna Łopatyńska (>>Czas wolny na dawnych fotografiach i we wspomnieniach<<). Z kolei prezentację o historycznym znaczeniu Wisły, transportu i żeglugi rzecznej oraz życia nad wodą przygotowała Dorota Kunicka z Działu Rybołówstwa i Zajęć Wodnych. Galerię zdjęć i slajdy zobaczyć będzie można na profilu muzeum na Facebooku oraz na stronie www.etnomuzeum.pl/etnoflesz (>>Prezentacja „Flis. O spławie towarów Wisłą”<<).

Muzealny Dział Edukacji przygotował cykl filmów „Maj w skansenie”. Na serię składają się opowieści i działania warsztatowe pod hasłami: „Z wiatrem i pod wiatr”, „Idzie nowe”, „Niezłe ziółko” oraz „Coś z niczego”. Publikowane będą one w długi majowy weekend w mediach społecznościowych Muzeum oraz na muzealnym kanale YouTube.

Na profilu Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce na Facebooku publikowane są „Mikroprzewodniki”. To seria filmików pracowników i przewodników po skansenie opowiadających o ciekawych historiach, które są związane z nowym oddziałem Muzeum Etnograficznego w Toruniu, a które mogą umknąć podczas zwiedzania skansenu. Filmy „Historie rodzinne”, „Sady” oraz „Sklepik” dostępne będą również na YouTube.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Etnograficzne

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Podstawowym zadaniem Muzeum jest gromadzenie, naukowe opracowywanie, przechowywanie, ochrona, konserwacja i udostępnianie dóbr kultury. Muzeum gromadzi także materiały dokumentacyjne dotyczące etnologii oraz nauk pokrewnych. Prowadzi również działalność oświatową i wydawniczą oraz współpracuje z organizacjami posiadającymi …

Więcej

Adres:

Wały gen. Sikorskiego 19
87-100 Toruń


Kontakt:

0-56/ 622 80 91
kontakt@etnomuzeum.pl
http://www.etnomuzeum.pl
facebook