Łowieckie Psoty i Pychoty

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy - Mały Skansen mapa

sobota 12.08.2017

Łowieckie Psoty i Pychoty

To trzecia już edycja łowieckiej imprezy plenerowej poświęconej w całości zwyczajom myśliwskim, zasadom oraz sposobom polowania zarówno dawniej, jak i dziś, a także zasadą ochronie przyrody i zagadnieniom związanym z gospodarką leśną.

Imprezie tej poza prezentacją przygotowanym specjalnie na ten dzień przez Lasy Państwowe, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego czy Koło Łowieckie „Sokół”, towarzyszą różnego typu gry, konkursy i zabawy terenowe.

Całość imprezy odbywać się będzie na terenie Małego Skansenu w godzinach od 10:00 do 17:00. Na wszystkich przybyłych będą czekały stoiska: Gnieźnieńskiego Nadleśnictwa, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Koła Łowieckiego „Sokół” z Kiszkowa. W każdym punkcie będzie można uzyskać ciekawe informacje dotyczące szeroko pojętej gospodarki leśnej, ochrony przyrody, czy zagadnień związanych z dzikimi pszczołami. Na najmłodszych będą czekały gry i zabawy takie jak: leśne koło fortuny, „Wszędobyli”, zgadywanki „tropowe” a bardziej wytrwali będą mogli pomalować lub poukładać wzory z liści i nasion. Poza tym odbędą się warsztaty ścieżki edukacyjno-ekologicznej. Dodatkową atrakcją, będzie możliwość poznania zagadnień związanych z darami lasu oraz sposobami ich pozyskiwania i przetwarzania na przestrzeni wieków. Te wszystkie informacje wraz z bogatą prezentacją, będzie można uzyskać w przestrzeni zainscenizowanej wioski średniowiecznej, gdzie odbędzie się również mini degustacja pod hasłem „wegetarianin w lesie”.

Serdecznie zapraszamy!

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Pierwszych Piastów

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

  Program edukacyjny Muzeum jest prezentacją podstaw praktycznych rozwiązań dydaktycznych, dotyczących edukacji historycznej, regionalnej i społecznej, realizowany będzie od 17 kwietnia. Ideą programu jest rozwijanie u dzieci umiejętności kreatywnego myślenia, wzbudzenie zainteresowania przeszłością sprzed 1000 - …

Więcej

Adres:

Dziekanowice 32
62-261 Lednogóra


Kontakt:

(061) 427 50 10
sekretariat@lednicamuzeum.pl
http://www.lednica.pl
facebook

Zobacz także