rysuj

Co widzimy na co dzień, patrząc wprost przed siebie? Jakie obiekty czy zjawiska przykuwają nasz wzrok? Które obrazy miasta skuteczniej zajmują naszą uwagę i czas, którego przecież zazwyczaj nie mamy. Co zapisuje się w naszej pamięci? W krótkiej perspektywie krajobrazu miasta dominują: architektura, komunikacja, ludzie i reklamy. Zwarta zabudowa coraz wyższych budynków przesłania niebo. Jak często podnosimy głowę do góry? Kiedy ostatni raz widzieliśmy horyzont 360o.

Nasze spotkanie poświęcimy obserwacji nieba i chmur. Dowiemy się co można z nich odczytać. Poznamy mechanizm powstawania chmur i niektóre ich rodzaje. Rozpoznamy także inne zjawiska pogodowe towarzyszące chmurom.

Anna Dziama – edukatorka
Projektuje i upowszechnia rozwiązania edukacyjne inspirowane nauką. Interesuje się nowoczesną pedagogiką i metodyką samodzielnego uczenia się. Propaguje wykorzystanie w edukacji metody badawczej. Współpracuje z nauczycielami, pasjonatami lekcji w terenie. Rozwija działania edukacyjne polegające na prowadzeniu obserwacji zjawisk i procesów w świecie przyrody. Zachęca do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentowania.

Z wykształcenia hydrolog. Od 11 lat pracuje w Centrum Nauki Kopernik. Wcześniej była nauczycielką geografii i dyrektorką szkoły.

350 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent