Akademia tańca

piątek-niedziela
Art_Inkubator

IDEA FESTIWALU
"Rodzicielstwo Bliskości to coś, co większość rodziców i tak by stosowała, gdyby tylko mieli śmiałość i należne wsparcie w podążaniu za własną intuicją." Księga Rodzicielstwa Bliskości, W.M. Sears, wyd. Mamania 2013
Łódzki Festiwal Bliskości jest przestrzenią, do której zapraszamy Was – Rodziców, razem z Waszymi dziećmi. Chcemy sobie wzajemnie dać czas i miejsce na spotkanie i przyjrzenie się temu, jakie są nasze relacje z dziećmi i co jest w nich dla nas cenne. Chcemy podzielić się z Wami doświadczeniem, że dla nas w tych relacjach ważne jest budowanie głębokich, bezpiecznych więzi emocjonalnych i dawanie dzieciom wolności. Wprowadzamy się na trzy dni do Art Inkubatora, żeby pobyć razem w przyjaznej społeczności dorosłych, którzy się wzajemnie słuchają, akceptują i wspierają. Bo przecież – jak głosi stare powiedzenie – aby wychować dziecko potrzebna jest CAŁA WIOSKA.

Trzy dni dyskusji, pytań, odpowiedzi, spotkań warsztatowych, zajęć dla dzieci. Przestrzeń na wspólne bycie, również z dziećmi.
Zapisy na spotkania ruszą dwa tygodnie przed festiwalem na http://festiwalbliskosci.pl/program.html.

KIEDY I GDZIE?
23-25.10.2015r. Pofabryczne przestrzenie Art_Inkubatora.
Miejsce tak łódzkie, jak to możliwe. Dawne fabryki Scheiblera i Grohmana przekształcone w centrum kultury i przedsiębiorczości obecnie  Art_Inkubator jest miejscem takich imprez jak Łódź Design Festiwal iFoto Festiwal

MECENAS FESTIWALU:
Tula- producent nosideł i chust: Jesteśmy rodzicami i jest to dla nas najważniejszym wyzwaniem, największą pasją. Codzienne trudności przemierzamy razem z dziećmi. Czasami w dosłownym znaczeniu, bo nosimy swoje dzieci często i wszędzie.
Praktykujemy rodzicielstwo bliskości, dbamy o zdrowe, ekologiczne odżywianie i pielęgnację naszych dzieci. Czytamy im, uczymy szacunku dla innych ludzi, zwierząt i środowiska. Informacje czerpiemy ze źródeł wybranych przez samych siebie, a nie narzucanych nam przez media.
Zaprojektowaliśmy nosidełka Tula na bazie własnych potrzeb i wymagań. My i nasze dzieci, pokochaliśmy Tula i wierzymy, że Twoja rodzina także dostrzeże zalety naszych
nosidełek.

SPONSORZY:
Lenny Lamb, Happiko, Media Mama, Media Rodzina, Zakamarki, Nasza Księgarnia, Sierra Madre, Smart Love, Milovia

PATRONAT MEDIALNY:
Miastodzieci.pl, łódzkiemamy.pl, Kwartalnik Laktacyjny, Fathers, Radio Plus

ORGANIZATORZY
Baby Club Cafe, Skillab, Karakon, Decoraliki.pl, StomatologiaBezPrzemocy, Ekoludek