Liść, jaki jest, każdy widzi. Okazuje się jednak, że nie wszystko, co go dotyczy, jest dla nas oczywiste. Dlatego zachęcamy do udziału w pierwszych październikowych Sobotnich spotkaniach z wiedzą w Muzeum Górnośląskim. Przeprowadzone w ich trakcie eksperymenty pozwolą odpowiedzieć na pytania, jak to się dzieje, że liście zmieniają barwy, w jaki sposób pomagają drzewu rosnąć, a także czy chlorofil faktycznie ma kolor zielony.
Nie można mówić o jesieni, nie poruszając tematu liści. Wyjaśnienie, dlaczego zmieniają kolory na ciepłe i przybierają barwę żółtą, pomarańczową czy czerwoną, nie dla każdego jest jednak proste. Zajęcia dla małych naukowców pomogą dzieciom poznać, co kryją w sobie liście i z pewnością zachęcą do baczniejszego przyglądania się przyrodzie.
Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku od 3 do 12 lat oraz do osób starszych.
Koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł od dziecka. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.
Data: 8 października 2016 (sobota), godz. 12.30
Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji
Prowadzący: Anna Rak, Zuzanna Orzeł
Koszt: 10 zł/zapisy
Fot. Witalis Szołtys
Muzeum Górnośląskie
Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, a ich charakter ma bezpośredni wpływ na działalność placówki, która koncentruje się zarówno wokół problemów regionalnych, jak i ponadregionalnych. W muzeum funkcjonuje siedem działów merytorycznych: Archeologii, Etnografii, Historii, …
41-902 Bytom
0-322-818-294
mgbytom@us.edu.pl
https://muzeum.bytom.pl