LightUp Dworek z pokazem ogniowym

ul. Papiernicza 2 mapa

piątek 08.12.2017

LightUp Dworek

8 grudnia magiczna przestrzeń Dworku Białoprądnickiego zachwyci jeszcze bardziej: przynieście świece i weźcie udział w wyjątkowym happeningu zainspirowanym tradycją z francuskiego Lyonu. Wieczór zakończy się zjawiskowym pokazem ogniowym. Bądźcie o 19.00 przy Papierniczej 2 żeby rozświetlić Dworek! 

Pomysłodawczynią happeningu jest Roxane Girin – wolontariuszka Dworku Białoprądnickiego  pochodząca z Francji. Chce w ten sposób  podzielić się z Wami się wyjątkową tradycją z Lyonu –  8 grudnia ulice tego miasta migoczą tysiącami świateł, a na fasadach budynków pojawiają się świetle pokazy multimedialne. Wszystko za sprawą Festiwalu Światła, którego korzenie sięgają 1852 roku. Prawdopodobnie wówczas mieszkańcy Lyonu wystawili świece w swoich oknach, aby uczcić matkę Jezusa, której statua stanęła wówczas na miejscowym wzgórzu Fourviere. Zwyczaj pozostał do dzisiaj, choć stracił swój religijny charakter.

Inspirowany francuskim zwyczajem LightUp Dworek zakończy się niezwykłym pokazem ogniowym w wykonaniu Marty Łogasz. Po pokazie Dworek zaprasza na rozgrzewające napoje.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
LightUp Dworek z pokazem ogniowym

Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

Malownicze położenie dworku wyróżnia go spośród innych instytucji kultury. Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” prowadzi szeroką działalność artystyczną i oświatową. Zarówno dzieci jak i dorośli znajdą tu coś dla siebie. W obrębie Centrum działa klub "Muminek" proponujący …

Więcej

Adres:

ul. Papiernicza 2
31-221 Kraków


Kontakt:

centrala: (12) 420 49 50; (12)
sekretariat@dworek.eu
http://www.dworek.krakow.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:pokazyspotkanie