1. „W wiejskiej zagrodzie" – warsztaty interaktywne, podczas których uczestnicy zapoznają się z codziennymi zajęciami ludności wiejskiej. Spróbować będzie można wymłócić snopek zboża za pomocą cepa, zemleć wymłócone zboże w żarnie, wydoić krowę. Młodsi uczestnicy będą mogli pobawić się tradycyjnymi zabawkami, starsi – dowiedzieć się czegoś na temat hodowli zwierząt.
2. „W dawnym majątku" – zwiedzający zapoznają się z pracą i życiem codziennym w majątku folwarcznym w 20-leciu międzywojennym. Zwiedzić będzie można wybrane pomieszczenia pałacu, pomieszczenia folwarczne, wieżę widokową oraz zapoznać się z historią majątku w Szreniawie i wysłuchać prelekcji na temat dawnego budownictwa folwarcznego.
3. „Poznajemy pracę Muzeum" – to wizyta w pomieszczeniach rzadko odwiedzanych przez zwiedzających. Zobaczyć będzie można wybrane magazyny eksponatów, dowiedzieć się o warunkach ich przechowywania, zwiedzić niektóre pracownie konserwacji, zapoznać się z problemami, jakie stoją przed konserwatorami i muzealnikami.
4. „Dzień jak co dzień. W międzywojennym dworze" – zapoznajemy się z życiem codziennym dworu ziemiańskiego w okresie między wojnami światowymi. Dowiemy się, gdzie i na czym jedli, spali, wypoczywali jego mieszkańcy oraz jak wyglądało ich gospodarstwo domowe, jakimi posługiwali się sprzętami domowymi itd.
5. „W oborze i na pastwisku" – odwiedzamy zwierzęta gospodarskie w Muzeum. Dowiemy się, co to są woły, dlaczego konik polski ma coś wspólnego z tarpanem, co uzyskujemy od owiec i wiele innych ciekawostek dotyczących zwierząt gospodarskich. Młodszym oferujemy przejażdżki na kucyku. Istnieje także możliwość przejażdżki wagonettą – po dokonaniu uprzedniej rezerwacji.
Zajęcia prowadzone są w cenie biletu wstępu ulgowego do muzeum, tj. 7 zł od osoby, od wtorku do piątku w godzinach 9.00-17.00 i trwają średnio ok. 1 godziny. Zgłoszenia przyjmowane są z minimum tygodniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu 61/810 76 29 w. 18 lub 21 lub e-mailem upowszechnianie@muzeum-szreniawa.pl
Oprócz specjalnie przygotowanych zajęć w cenie biletu można oczywiście zwiedzić ekspozycje Muzeum, w tym dwie wystawy czasowe („Ukraińcy – historia i kultura" 25.06.-9.10.11 oraz „Świat lat dziecięcych… Jak kręcą nas zabawki" 07.05.-07.08.11), skorzystać z placu zabaw, zamówić ognisko (100 zł) czy umówić się na obiad.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!
Muzeum Rolnictwa w Szreniawie
Muzeum jest organizatorem wielu imprez o charakterze edukacyjno-rekreacyjnym, których celem jest atrakcyjne udostępnianie zbiorów i organizowanie w sposób interesujący wolnego czasu i wypoczynku zwiedzającym. Szczególną atrakcję stanowi organizowanie pokazów pracy i działania zabytkowych maszyn i urządzeń …
tel.: 0-61 81 07 629
muzeum@muzeum-szreniawa.pl
http://www.muzeum-szreniawa.pl/
facebook