Królik i Misia

📅 piątek 29.06.2012 do niedziela 15.07.2012
Letnie warsztaty dla dzieci w galerii Starter

Spędź z nami LATO W GALERII Letnie warsztaty dla dzieci w galerii Starter

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 12 i więcej lat na zabawy i zajęcia z malowania, konstruowania, tworzenia cyberświatów oraz… chronienia drzew i ptaków.

5 lipca, godz. 11:00 i 6 lipca, godz. 15:00

interaktywny warsztat ruchowo-komputerowy poprowadzi Dominik Cymer i i grupa Cyber Kids on real – czyli Cyfrowe Dzieci Naprawdę

Pokażą wam, jak za pomocą prostych środków zbudować interaktywną zabawę którą będzie można zmienić w gadżet lub aplikację.

Będziemy eksperymentować z powielaniem i duplikowaniem ludzi i przedmiotów. Dowiecie się jak z jednej osoby zrobić tłum, jak z jednego śmiecia zrobić wysypisko śmieci, jak z jednej owcy zrobić całe stado w centrum Warszawy.
(dzieci od 8 do 12 lat)

7 lipca, godz. 14:00 i 8 lipca, godz. 11:00

wraz z Agnieszką Grodzińską przeżyjemy warsztaty KOLORFIX i SLAJDSZOT

KOLORFIX to próba przedstawienia dzieciom koloru, mechanizmów jego tworzenia i postrzegania. Będziemy tworzyć wirujące kręgi barw, papier marmurkowy oraz ruchomą maszynę malującą. Obserwując na żywo rozszczepienie światła w pryzmacie przemienimy się w wybrany kolor i stworzymy razem wielki obraz na ścianie galerii.

(dzieci 4 do 7 lat)

Uczestnicy SLAJDSZOTA odkryją niezwykły świat czerni i bieli, tworząc własną historię na slajdach. Za pomocą czarnego tuszu, folii do slajdów oraz rzutnika stworzymy dwie opowieści:: Pozytyw i Negatyw, które następnie zostaną wyświetlone na ścianie galerii.
(dzieci 6 do 10 lat)

10 i 11 lipca, godz. 13:00 – do potwierdzenia

Cecylia Malik zabierze Was na spacer przez Rezerwat Przyrody Miasto. Pokaże, jak rozpoznać okoliczne drzewa i miejskie ptaki. Razem odnajdziecie nowe Pomniki Przyrody i przygotujecie demonstrację, aby chronić Rezerwat Przyrody, którym jest… nasze Miasto
(grupy 8-12 i 13-14 lat)

Wszystkie zajęcia są darmowe.

1 zajęcia = 2-3 godziny zabawy + opieka pedagogiczna.

Zapisy i informacje:

Ania Banaś – 607668797

aniabanas@o2.pl

Galeria Starter – ul. Andersa 13, Muranów, Warszawa, http://starter.org.pl/

Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście