Królik i Misia

Lekcje czytania Pod Globusem – Nowy Jork

📅 sobota 23.03.2013
Lekcje czytania Pod Globusem – Nowy Jork

"Nowy Jork” to wyjątkowy przewodnik po mieście, które nigdy nie zasypia. Książka jest wynikiem współpracy Wydawnictwa Bona i Wydawnictwa Albatros, które wydało ją w Republice Czeskiej w 2008r. Była gotowa do druku już w 1968 r., ale nielegalna emigracja Vladimíra Fuki do Stanów Zjednoczonych wstrzymała wydanie. Po niemal 40 latach makietę odnalazł na strychu wnuk Mahlera – za jego namową współautorowi udało się opublikować przewodnik.

Opisane przez Mahlera i Fuka wyjątkowe miasto przypomina kalejdoskop obrazów, barwne wspomnienie; z perspektywy okresu, który upłynął od napisania książki do jej wydania. Wyraża tęsknotę za światem tak różnym od Europy lat 60-tych, tak odważnym i wewnętrznie niehomogenicznym. Największą zaletą książki jest połączenie niesamowitych ilustracji z poetyckim, metaforycznym tekstem – obydwaj autorzy opanowali sztukę artystycznego skrótu do perfekcji. Jest to hymn na cześć miasta, które fascynuje i jednoczy ludzi z całego świata.

Po Lekcji czytania tradycyjnie – warsztaty plastyczne.
Zapraszamy na Lekcje czytania w Księgarni Pod Globusem!

Wstęp wolny.
Zapraszamy dzieci po 6. roku życia.

Lekcje czytania Pod Globusem: Katarzyna Kubisiowska zaprasza nas do Nowego Jorku
Zdeněk Mahler, Vladimír Fuka "Nowy Jork”
23 marca 2013r. g. 12:00

Księgarnia Pod Globusem