Legendy warszawskie wieczorową porą!

📅 piątek 29.08.2014
Legendy warszawskie wieczorową porą!
Czy wiesz:
Czemu kamienne gołębie zamieszkały na Piwnej?
Skąd wzięła się nazwa Warszawa?
Której piwnicy wystrzegać się, by nie spotkać Bazyliszka?
Jak Maćko Kwasiżur pokonał Diabła Chmielorza?
Gdzie wieczorami można było spotkać księcia?

Przyjdź i dowiedz się jeszcze więcej!

Można je było spotkać wieczorową porą w wąskich, rzadziej uczęszczanych uliczkach Starego i Nowego Miasta. To zjawy, duchy i potwory – jedne przerażające, inne tajemnicze, a niektóre nawet… przyjazne. Wszystkie od wieków związane są z Warszawą, jej historii i mieszkańcami. Ich poznanie i… zaprzyjaźnienie się z nimi, to pierwszy krok dla dzieci w procesie poznawania historii miasta i kraju, ale przede wszystkim świetna zabawa.

UWAGA! Po zakończonym spacerze każde dziecko otrzyma kolorowankę z postaciami z warszawskich legend!

MIEJSCE ZBIÓRKI:
Piątek, 29 sierpnia: pod Kolumną Zygmunta, od strony wschodniej (bliżej Wisły), godz. 20:00.
Przewodnik: Marcin Strachota.

Cena spaceru: 10 zł/os. Dzieci do lat 10 – bezpłatnie!

Wszystkich serdecznie zapraszamy! Odkryj z nami Skarby Warszawy!
Nasze dane kontaktowe:
www.skarbywarszawy.pl