Lato w Sztukarni!

📅 wtorek 07.07.2015 do czwartek 20.08.2015
Lato w Sztukarni!

Proponujemy warsztaty i wycieczki w ramach 4 ścieżek tematycznych od godziny 8.30 do 17.30. Podczas pobytu w Sztukarni dzieci mają zagwarantowane wyżywienie, są również ubezpieczone. Zajęcia odbywają się według poniższego harmonogramu.

Harmonogram zajęć w ciągu dnia:

8:30–9:30 – przekazywanie dzieci pod opiekę prowadzących, animacje w miejscu zbiórki
9:30–10:30 – warsztaty twórcze cz. I
10:30–11:00 – drugie śniadanie, integracja
11:00–12:30 – warsztaty twórcze cz. II
12:30–13:15 – obiad
13:15–15:00 – warsztaty twórcze cz. III
15:00–15:30 – podwieczorek
15:30–16:30 – warsztaty twórcze cz. IV
16:30–17:30 – animacje w miejscu zbiórki, odbiór dzieci

4 ŚCIEŻKI TEMATYCZNE

GRAFIKA PO WARSZAWIE FIKA; 13-17 lipca

Prowadzące: Anna Kosińska, Magda Obińska

Opis: Oswajamy grafikę! Grafika to nie tylko dziwne hasło, ale twory które możemy znaleźć wszędzie wokół nas. Co więcej, sami możemy je kreować i to nie w specjalnych pracowniach – a w każdych warunkach.

Podczas półkolonii ruszymy w miasto szukać grafiki użytkowej, spotkamy artystów na co dzień zajmujących się projektowaniem i przede wszystkim – doświadczymy tworzenia form graficznych przez własne artystyczne działania.

W skrócie najważniejsze: stemple, szablony, druki, mapy, fotogramy, treningi kreatywności, plakaty, a na koniec wystawa naszych prac.

AKADEMIA MŁODEGO ARTYSTY; 27-31 lipca

Prowadzące: Monika Stolarska, Aleksandra Parol

Opis: Malowanie, rysowanie i wszelka plastyczna kreatywność stanie się motywem przewodnim półkolonii Akademia Młodego Artysty.

Poznamy zagadnienia koloru, kompozycji, kontrastu. Będziemy eksperymentować z rozmaitymi technikami i odwiedzać inspirujące miejsca. Tworzyć w pracowni i w plenerze. Malować, wyklejać, komponować. Uczyć się wrażliwości na kolor, kształt i fakturę, by poznać lepiej fascynujący świat sztuki i przy okazji świetnie się bawić!
Półkolonie zakończy wystawa naszych prac.

WOKÓŁ TKANINY; 3-7 sierpnia

Prowadzące: Aleksandra Parol, Monika Stolarska

Opis: Tka – ni – na… co to takiego? To słowo kryje w sobie wiele… jest w nim coś o tkaniu coś o nitkach… wszyscy wiemy, że z tkanin szyje się ubrania, lecz co jeszcze?
Podczas półkolonii poznamy różne oblicza i rodzaje tkanin. Nauczymy się podstaw szycia ręcznego oraz haftu artystycznego. Dowiemy , jak samodzielnie, przy użyciu prostych, naturalnych składników można zabarwic tkaninę. Będziemy eksperymentować, tworząc materiałowe obrazy – kolaże, projektować graficznie tkaninę, z której powstanie tunika, szyć torby, woreczki i przytulanki. Ponadto udamy się na kilka niezwykłych wypraw po mało znanych miejscach naszego miasta.

STUDIO FILMOWE; 10-14 sierpnia

Prowadząca: Elwira Kańczungowska

Opis: Jak powstają filmy i czym jest taśma filmowa? Jakie są plany filmowe? Na te i inne pytania odpowiemy podczas półkolonii Studio filmowe.
Stworzymy własny scenariusz i rozdzielimy role w naszej ekipie filmowej. Nakręcimy swoje etiudy, klip filmowy, setki dziennikarskie. Podejmiemy się próby montażu. Odwiedzimy także profesjonalne studio filmowe, gdzie poznamy tajniki warsztatu. Nieobce będą nam różnorakie triki, które poznamy robiąc mini przegląd filmów.
Półkolonie zakończy pokaz naszych dzieł audio-video.