Jadzia Pętelka

Lato w Mieście z Parkour United

📅 poniedziałek 05.08.2013 do piątek 16.08.2013
Lato w Mieście z Parkour United

Podstawą do uczestnictwa w zajęciach jest podpisane przez rodzica lub prawnego opiekuna oświadczenie.

Projekt skierowany jest dla dzieci i młodzieży bez względu na poziom sprawności fizycznej i miejsce zamieszkania. Każdy pojedynczy trening trwa godzinę i w jego ramach dzieci i młodzież mogą spodziewać się sporej dawki pozytywnych emocji, zabawy i nowatorskiego podejścia do aktywności fizycznej. Celem projektu jest zaangażowanie dzieci i młodzieży w sport i rozwój psychofizyczny głównie w oparciu o popularne aktywności Parkour i Freerun uzupełniane m.in. grami i zabawami sprawnościowymi, torami przeszkód czy ćwiczeniami rodziców z dziećmi. Zajęcia składają się z podstaw gimnastyki, ćwiczeń kształtujących równowagę, sprawność, zwinność, siłę i koordynację. Zajęcia Parkour i Freerun będą się odbywać na specjalnie do tego przygotowanych miękkich przeszkodach różnej wielkości, kształtów i kolorów – klocków, ścianek do wspinaczki, czy licznych specjalistycznych materacy zabezpieczających.

Po dużym sukcesie edycji projektu "Lato w Mieście z Parkour United" w 2012 roku oferta zajęć została rozszerzona o zajęcia wprowadzające do różnych sportów świata takich jak chodzenie po taśmie – Slackline, Capoeira czy ćwiczenia oddechowe. Całość odbywa się na forum szkolnym w Gimnazjum nr 92 przy ulicy Koncertowej 4 w Warszawie oraz na świeżym powietrzu na boiskach i terenach zielonych szkoły.

Harmonogram Projektu "Lato w Mieście z Parkour United":

Od 8 lipca do 16 sierpnia 2013 roku, 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku:
9:30 – 12:30 – Zajęcia dla grup zorganizowanych
10:30 – 15:30 – Zajęcia dla uczestników indywidualnych

Zapisy na zajęcia; Marta Kowalczyk: 606-697-169 mail: m.kowalczyk@parkourunited.pl

Wakacyjne treningi Parkour United
Oprócz Lata w Mieście Parkour United przez cały rok zaprasza na różne rodzaje zajęć adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. W weekendy, także w Gimnazjum nr. 92 na ul. Koncertowej 4 Stowarzyszenie organizuje trzy typy treningów plus specjalne treningi plenerowe.

1. W soboty w godzinach 19:00 – 20:30 ma miejsce Akademia Parkour United Junior czyli jedyne w Polsce regularne zajęcia sportowe skupione wokół Parkour przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 15 roku życia.

2. W soboty w godzinach 19:00 – 21:30 ma miejsce Akademia Parkour United dla wszystkich powyżej 15 roku życia.

3. W niedzielę w godzinach 17:00 – 19:00 odbywają się treningi Akrobatyki i Freerun dla wszystkich powyżej 16 roku życia.

4. W niedzielę organizowane są też treningi plenerowe oparte o Parkour – Poznaj Miasto. Projekt jest obecnie rozwijany, na bieżąco będziemy o nim informować.

Więcej informacji o zajęciach Parkour United: http://www.parkourunited.pl/zajecia

Nowy kanał Parkour United w serwisie YouTube: http://www.youtube.com/user/theunitedspirit