Nowe linie tramwaju wodnego obsługiwane będą przez dwa statki: SONICA i SONICA I, których parametry techniczne odpowiadają warunkom żeglugowo-nawigacyjnym na rzece Stara Motława na odcinku od Zielonego Mostu ul. Stągiewnej do ul. Pod Zrębem/ Żabi Kruk, a zwłaszcza prześwitom nad zwierciadłem wody pod mostami. Statki mogą przewieźć jednorazowo 40 osób i 5 rowerów. Wszyscy pasażerowie mają zapewnione miejsca siedzące w zabudowanym i przeszklonym salonie w przypadku zmiany pogody.
TRASY:
Linia F5: Żabi Kruk – Westerplatte
Przystanki: Żabi Kruk – Zielony Most – Targ Rybny- Wiosny Ludów – Nabrzeże Zbożowe – Twierdza Wisłoujście – Westerplatte – Nowy Port Latarnia Morska*)
*) dodatkowy przystanek poza projektem.
Linia F6: Targ Rybny – Narodowe Centrum Żeglarstwa
Przystanki: Targ Rybny – Wiosny Ludów – Sienna Grobla II – Tamka – Stogi – Narodowe Centrum Żeglarstwa.
ROZKŁAD REJSÓW F5
F5 (m/s SONICA) Nr rejsu | 1 | 2 | 3 | |
Kierunek Westerplatte | ||||
Żabi Kruk | odpłynięcie | 08:20 | 13:20 | 18:20 |
Zielony Most |
odpłynięcie | 08:40 | 13:40 | 18:35 |
Targ Rybny |
odpłynięcie | 09:00 | 14:00 | 18:55 |
Wiosny Ludów |
odpłynięcie | 09:15 | 14:15 | 19:10 |
Nabrzeże Zbożowe |
odpłynięcie | 09:55 | 14:55 | 19:45 |
Twierdza Wisłoujscie |
odpłynięcie | 10:15 | 15:15 | 20:00 |
Westerplatte |
odpłynięcie | 10:35 | 15:35 | 20:05 |
Latarnia Morska *) |
odpłynięcie | 10:55 | 15:55 | 20:20 |
Kierunek Żabi Kruk | ||||
Westerplatte |
odpłynięcie | 11:15 | 16:15 | 20:35 |
Twierdza Wisłoujscie |
odpłynięcie |
11:35 |
16:35 |
20:50 |
Nabrzeże Zbożowe |
odpłynięcie | 11:50 | 16:50 | 21:05 |
Wiosny Ludów |
odpłynięcie | 12:25 | 17:25 | 21:40 |
Targ Rybny |
odpłynięcie |
12:45 |
17:45 |
– |
Zielony Most |
odpłynięcie | 13:00 | 18:00 | – |
Żabi Kruk | przypłynięcie |
rejs nr 3 kończy się przy Targu Rybnym
ROZKŁAD REJSÓW F6
F6 (m/s SONICA I) Nr rejsu | 1 | 2 | 3 | |
Kierunek Narodowe Centrum Żeglarstwa | ||||
Targ Rybny |
odpłynięcie | 08:10 | 13:00 | 18:00 |
Sienna Grobla |
odpłynięcie | – | 13:15 | 18:15 |
Wiosny Ludów |
odpłynięcie | – | 13:30 | 18:30 |
Tamka |
odpłynięcie | 08:55 | 14:10 | 19:05 |
Stogi- Górki Zachodnie |
odpłynięcie | 09:45 | 15:00 | 19:50 |
Narodowe Centrum Żeglarstwa |
przypłynięcie
| |||
Kierunek Targ Rybny | ||||
Narodowe Centrum Żeglarstwa |
odpłynięcie |
10:15
|
15:30
|
20:15
|
Stogi- Górki Zachodnie |
odpłynięcie | 10:45 | 16:00 | 20:40 |
Tamka |
odpłynięcie | 11:35 | 16:50 | 21:25 |
Wiosny Ludów |
odpłynięcie | 12:15 | 17:30 | – |
Sienna Grobla |
odpłynięcie | 12:30 | 17:45 | – |
Targ Rybny | przypłynięcie |
rejs nr 1 – z pominięciem przystanków Sienna Grobla, Wiosny Ludów
rejs nr 3 – z pominięciem przystanków Wiosny Ludów, Sienna Grobla.
SPRZEDAŻ BILETÓW
Sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie na statku i uzależniona jest od ilości pasażerów na pokładzie. Bilety drukowane będą z kas fiskalnych. Bilet będzie ważny na jeden przejazd od przystanku, na którym pasażer wsiadł do przystanku końcowego. Bilety należy zachować do kontroli.
Obowiązujące ceny biletów:
| Bilet normalny | Bilet ulgowy | Bilet na rower |
F5 | 10,00 zł | 5,00 zł | 5,00 zł |
F6 | 10,00 zł | 5,00 zł | 5,00 zł |