Jadzia Pętelka

Lato w Mieście 2013

📅 sobota 13.07.2013 do piątek 09.08.2013
Lato w Mieście 2013

Filmowe Lato Dzieci to projekt o charakterze „sieciowym", będący wspólną inicjatywą Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu – organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza ALE KINO!, Międzynarodowego Festiwalu  Filmów Animowanych ANIMATOR, TRANSATLANTYK Festival Poznań oraz CK Zamek.

Poznań stał się miastem dużych międzynarodowych festiwali filmowych. Dwa z nich odbywają się latem i przygotowują specjalny program także dla dzieci: jest to ANIMATOR i TRANSATLANTYK. ALE KINO! jest dedykowane młodym widzom i choć odbywa się zimą, w wakacje zaprasza na „Lato z przygodą". Seanse dla dzieci w okresie wakacyjnym przygotowuje również Nowe Kino Pałacowe. Wszystkie te przedsięwzięcia zjednoczyły się, by wspólnie dotrzeć do jak największej ilości dzieci i zachęcić je do udziału w wydarzeniach filmowych oferowanych w Poznaniu od 1 lipca do 31 sierpnia 2013r. Założeniem projektu jest, by oferta była dostępna dla szerokiego grona odbiorców, dlatego seanse są bezpłatne lub w cenie nieprzekraczającej 2 zł. Ponadto współpraca organizatorów polega na wzajemnym wspieraniu działań promocyjnych i programowych.

Koordynacją podejmowanych działań zajęło się Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, które poprzez swoje strony internetowe www.csdpoznan.pl i www.alekino.com będzie przekazywało informacje dotyczące wydarzeń odbywających się w ramach Filmowego Lata Dzieci.

Filmowe Lato Dzieci 2013 jest pierwszą, pilotażową edycją projektu, którego plany rozwoju i potencjał oraz możliwe korzyści dla społeczności poznańskiej sięgają dużo szerzej. Centrum Sztuki Dziecka w kolejnych latach planuje podjąć starania, by zwiększyć zakres działań podejmowanych w ramach projektu oraz pozyskać dodatkowe środki na ten cel.
Projekt pozostaje otwarty dla wszystkich zgłaszających chęć przystąpienia do niego, z terenu Poznania i powiatu poznańskiego, pod warunkiem spełnienia wymogów wysokiego poziomu proponowanego programu i niskiej ceny biletu.

13 – 19 lipca 2013
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW ANIMOWANYCH "ANIMATOR" – ANIMATOR DLA DZIECI

Filmy pełnometrażowe i zestawy krótkich animacji dla dzieci w CK Zamek (Nowe Kino Pałacowe, Sala Wielka, Sala Pod Zegarem).
www.animator-festival.com

25 – 28 lipca 2013
WAKACYJNE ALE KINO! – LATO Z PRZYGODĄ

Kultowe polskie filmy dla dzieci i nowości ze świata jako zapowiedź Festiwalu Ale Kino!, który odbędzie się w dniach 1-8 grudnia 2013.
miejsce: Nowe Kino Pałacowe (CK Zamek)
www.alekino.com www.csdpoznan.pl

sierpień 2013
NOWE KINO PAŁACOWE, CK Zamek

Repertuar Kina Pałacowego, specjalnie z okazji wakacji w każdy sierpniowy piątek, został wzbogacony o seanse dla dzieci.
www.ckzamek.pl

2 – 9 sierpnia 2013
TRANSATLANTYK Festival Poznań

Wśród wielu różnorodnych sekcji trzeciej edycji festiwalu nie zabrakło również tej dla najmłodszych widzów.
miejsce: Multikino 51
www.transatlantyk.org