lato w mieście 2010

PAN KLEKS W KOSMOSIE CZ. I – BAJKOWE LATO
29 lipca 2010

Część I:
Wielki Elektronik, który po ucieczce z Wyspy Wynalazców osiadł na odległej planecie Mango, pracuje nad nowym wynalazkiem – urządzeniem do fantomizacji. Proces ten ma polegać na rozbiciu dowolnego obiektu na cząstki elementarne i możliwości przetransportowania go w ten sposób poprzez przestrzeń i czas. Pierwszym obiektem, na którym Wielki Elektronik postanawia przetestować swój wynalazek jest transpotowiec kosmiczny ARGO 1417. Wielki Elektronik na prośbę gubernatora planety Mango, niejakiego Don Manuela Carmello de Bazara zgadza się użyć swego wynalazku, aby dostarczyć gubernatorowi z Ziemi dziewczynkę, która byłaby dla niego upragnioną córką. Wybór pada na Agnieszkę..

Część II:
Gdy Agnieszka zostaje uprowadzona przez Wilekiego Elektronika, uczniowie z jej klasy udają się do ostatniego rezerwatu przyrody, aby prosić mieszkającego tam Pana Kleksa o pomoc w odzyskaniu koleżanki. Żyjący dotąd z dala od cywilizacji Pan Kleks, przekonany, że dzieci o nim zapomniały, decyduje się przyjść uczniom z pomocą. Razem z członkiem klasy Groszkiem, jego ojcem komandorem Maxem Bensonem oraz zaprzyjaźnionym stworem Melo-Śmiaczem, wyruszają na pokładzie ścigacza VOLTAN II w niebezpieczną wyprawę na planetę Mango, gdzie profesora Kleksa czeka ostateczna konfrontacja ze swym odwiecznym wrogiem w osobie Wielkiego Elektronika.

reżyseria: Krzysztof Gradowski
scenariusz: Krzysztof Gradowski
obsada: Piotr Fronczewski, Henryk Bista, Bohdan Smoleń, Maryla Rodowicz, Jan Jankowski
produkcja: Polska, Czechosłowacja 1988

148min.

Godz. 10:00, bilet 10 zł.

Seans w ramach cyklu Bajkowe Lato dla najmłodszych

KIJÓW.CENTRUM