Lato w Bibliotece! – Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Karwiny

3 lipca,
wtorek, godz.13.00 – 14.00
Dla wszystkich chętnych dzieci

Zajęcia letnie, w które wplecione będzie głośne czytanie opowiadania B. Sudoł "Kogutek Ziutek w Pieninach".
Zagadki, krzyżówka dotycząca polskich gór, rozmowa o planach wakacyjnych.
Warsztaty plastyczne
– dowolną techniką malarską, dzieci namalują miejsce, do którego chciałyby pojechać na wakacje.

ZAGRANICZNE  WAKACJE W KRAJU  KANGURA
10 lipca, wtorek, godz.13.00 – 14.00

Dla wszystkich chętnych dzieci
Zajęcia, podczas których nastąpi głośne czytanie tekstu B. Sudoł "Kogutek Ziutek w Australii".
Quiz, krzyżówka dotycząca Australii, rozmowa o wakacjach poza Polską, w innych częściach Europy lub świata.
Zajęcia edukacyjne : tworzymy mapę świata.

SKARB W GŁĘBINACH – MORSKI  WYPOCZYNEK
17 lipca, wtorek, godz.13.00 – 14.00

Dla wszystkich chętnych dzieci
Spotkanie edukacyjne, w trakcie którego odbędzie się głośne czytanie opowiadania M. Wolfa "Skarb w głębinach".
Zagadki, krzyżówka o piratach, rozmowa o wakacjach nad morzem .
Zabawa: dzieci będą szukać skarbu w bibliotece, na podstawie mapy pirackiej kapitana Czarnobrodego.

WAKACJE  W SIODLE – AKTYWNE LATO

24 lipca, wtorek, godz.13.00 – 14.00
Dla wszystkich chętnych dzieci
Zajęcia edukacyjne, połączone z głośnym czytaniem fragmentu opowiadania "Karolina i przyjaciele".
Krzyżówka o przygodach Karolinki, rozmowa o aktywnych wakacjach (np. obozy sportowe, taneczne, jeździeckie).
Warsztaty plastyczne: dowolną technika malarską, dzieci namalują, jak wyobrażają sobie swój letni, aktywny wypoczynek (np. z piłką, na kajaku, w siodle).

LETNI WYPOCZYNEK NA WSI
31 lipca, wtorek, godz.13.00 – 14.00

Dla wszystkich chętnych dzieci

Zagadki, krzyżówka dotycząca wiejskich zwierząt , rozmowa o wakacjach na wsi np. u dziadków.
Warsztaty plastyczne: dowolną techniką malarską, dzieci namalują wymyśloną przez siebie przygodę Karolinki .

SIERPIEŃ

WAKACYJNY  OBÓZ
7 sierpnia, wtorek, godz.13.00 – 14.00
Dla wszystkich chętnych dzieci

Zajęcia edukacyjne, podczas których odbędzie się głośne czytanie opowiadania pt: "Franklin jedzie na obóz".
Zagadki, krzyżówki.
Zajęcia edukacyjne: dzieci będą układać plan zajęć obozowych.

LETNI DZIEŃ  W  ZOO

14 sierpnia, wtorek, godz.13.00 – 14.00
Dla wszystkich chętnych dzieci
Spotkanie edukacyjne, podczas którego nastąpi głośne czytanie tekstu W. Drabika "Z tatą w ZOO"
Krzyżówki, zabawy, konkursy.
Warsztaty plastyczne: dowolną techniką malarską, dzieci namalują swoje ulubione zwierzę – z dowolnego kontynentu.

WAKACYJNE  POPOŁUDNIE  W  CYRKU

21 sierpnia, wtorek, godz.13.00 – 14.00
Dla wszystkich chętnych dzieci
Zajęcia edukacyjne, w które wplecione będzie głośne czytanie tekstu W. Drabika "Z tatą w cyrku". Zagadki dotyczące cyrku, quiz, rozmowa o artystach cyrkowych.
Zabawy edukacyjne: dzieci wymyślą własne sztuczki cyrkowe (np. magia – karty, popis z piłeczkami, klaun itd. ) – zabawy ruchowe.

KONIEC  WAKACJI – NA SMUTKI  NAJLEPSZE  JEST ……   WESOŁE MIASTECZKO !
28 sierpnia, wtorek, godz.13.00-14.00

Dla wszystkich chętnych dzieci
Ostatnie spotkanie wakacyjne, podczas którego odbędzie się głośne czytanie tekstu W. Drabika "Smutna owieczka z wesołego miasteczka".
Krzyżówka dotycząca wesołego miasteczka, rozmowa o wesołym parku rozrywki dla dzieci: co tam można robić?
Warsztaty plastyczne: dowolna techniką malarską, dzieci namalują swoje przygody z mijających wakacji