Jadzia Pętelka

Latający podróżnicy (6-9 lat)

📅 czwartek 26.06.2014
Latający podróżnicy (6-9 lat)

Wsłuchujemy się w opowieści mieszkańców z różnych zakątków świata i wspólnymi siłami próbujemy je interpretować. Eksperymentujemy z formami teatralnymi oraz sztukami plastycznymi. Podczas burzy mózgów i treningu wyobraźni uplastyczniamy poznane historie i ich bohaterów, dodajemy nowe wątki, zmieniamy szczegóły.

Warsztaty zachęcają dzieci do odkrywania sposobów życia na innych kontynentach i niespodzianek, jakie kryje tamtejsza przyroda. Latający podróżnicy poznają nieznane obszary kultury i uczą się, jak z nich czerpać. Dalekie lądy interpretujemy siłą dziecięcej wyobraźni.

Fot. Marcin Wąsik

Zajęcia prowadzi Barbara Mołas – edukatorka, graficzka, absolwentka filologii romańskiej. Miłośniczka teatru, która realizuje projekty skierowane do dzieci, młodzieży oraz osób upośledzonych umysłowo, rozwijając w ten sposób potencjał edukacji poprzez sztukę.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Zajęcia odbywają się we czwartki, w godzinach od 17.00 do 19.00.

Zapisy na semestr: luty – czerwiec  rozpoczynają się 10 lutego.

Rodziców oczekujących na uczestników zajęć zachęcamy w tym czasie do zwiedzania naszych wystaw – bez konieczności kupowania biletu.

Terminy w drugim semestrze:
Luty: 20, 27
Marzec: 6, 13, 20, 27
Kwiecień: 3, 10, 17, 24
Maj: 8, 15, 22, 29
Czerwiec: 5, 12, 26

Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, plac Wolnica 1

Karnet (4 zajęcia w ramach semestru): 50 zł
Bilet na pojedyncze zajęcia: 20 zł
Bilet rodzinny (dwoje dzieci): 25 zł + 10 zł kolejne dziecko

Informacje i rezerwacje: Anna Grajewska, e-mail: grajewska@etnomuzeum.eu lub tel.: (12) 430 18 27, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.