Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +
Weleda
Weleda Baby

Lata 20-te, lata 30-te

📅 niedziela 22.04.2012
Lata 20-te, lata 30-te

Niedziela 22 kwiecień 2012 godz. 18.00

Jazzy2 "Lata 20-te, lata 30-te – jak w starym kadrze"

Miasto Aniołów Gdańsk ul. Chmielna 26

Wstęp 15 zł

Krystyna Durys – wokal

Ryszard Łyczko – instrumenty klawiszowe

Mariusz Przybylski – perkusja

Tym razem zespół Jazzy2 zabierze Państwa w podróż przede wszystkim do lat 20-tych i 30-tych minionego wieku…do złotych lat polskiej piosenki. Usłyszą Państwo takie utwory jak: "Miłość ci wszystko wybaczy", "Ach, jak przyjemnie", "Sex appeal", "Już nie zapomnisz mnie" i wiele innych – a wszystko utrzymane głównie w konwencji swing′a i bossa novy ze sporą dawką improwizacji.

Flirt Jazzy2 z muzyką z tamtych lat trwa od dawna. To przestrzeń, w której zespół czuje się swobodnie – znajduje miejsce na unikatowe dla siebie interpretacje, jak w żadnym innym polskim repertuarze. Błyskotliwe, często żartobliwe lub przejmujące teksty pozwalają wokalistce również na elementy gry aktorskiej, co uatrakcyjnia koncerty i pozwala na lepszy kontakt z publicznością.

Jazzy2 rozpoczęło pracę, jako duet w styczniu 2008 roku. Do tej pory Jazzy2 miało okazję zaprezentować się w Niemczech i Holandii a w Polsce w trójmiejskich klubach Blue Time Jazz Club, Stary Rower, Bohema Jazz Club, Miasto Aniołów (cykl Jazz nad Motławą) oraz warszawskim Lemon Grass (cykl „Pieprz i Wanilia"). Ich misją jest przede wszystkim kultywowanie swinga – tradycyjnego kierunku jazzowego. Duet jest przyjmowany z ogromnym entuzjazmem i sympatią. Przez uszy, trafia prosto do serc swoich słuchaczy.

„To, co prezentuje Jazzy2 podczas swoich koncertów, to jazzowe show na światowym poziomie, jedyne w swoim rodzaju, pełne energii i wysmakowanych dźwięków, przepełnione szczerą radością wspólnego muzykowania."

Stanisław Trzciński – STX Records

„Krystyna Durys (…) świetna, wyrazista, niesłychanie muzykalna wokalistka (…)" „Jazzowisko Trójmiasta" – Stanisław Danielewicz, PWM, Kraków 2011

Krystyna Durys – z wykształcenia biolog molekularny, z zamiłowania – wokalistka. Naukę śpiewu odbywała pod okiem dyrygentki chóralnej mgr Bożeny Belcarz, następnie mgr Maćka Borowicza- absolwenta Wydziału Jazzu w Katowicach. Potrzeba rozwoju i poszerzania wiedzy o śpiewie doprowadziły, w kolejnych latach, wpierw do spotkania z wokalistką jazzową Dorotą Miśkiewicz, następnie z legendarną wokalistką operową i rozrywkową Olgą Szwajgier i jej nowatorskim podejściem do emisji głosu, a także z Grażyną Łobaszewską – jedną z czołowych wokalistek sceny rozrywkowej w Polsce.

Ryszard Łyczko – pianista, akordeonista, artysta estradowy, aranżer. Ok. 15 lat swojej kariery spędził w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy jako kierujący orkiestrami i zespołami jazzowymi. Pracował z takimi osobistościami jak Irena Santor, Krystyna Prońko, Danuta Błażejczyk oraz licznymi artystami sceny Broadway′u. Do Polski powrócił ok. 20 lat temu.

Mariusz Przybylski – perkusista, artysta estradowy. Ok. 20 lat swojej kariery spędził w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Najdłużej współpracował z grupą The Why Not′s. Po powrocie do Polski pracował w Teatrze Instrumentalnym przy Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni. Występował m.in. z takimi osobistościami jak Olga Szwajgier, Sława Przybylska, Irena Santor, Grażyna Łobaszewska.

Informacje:

tel. kom. 504 025 222