Repertuar
07 Środa 10:00 Historia Calineczki
08 Czwartek 10:00 Historia Calineczki
11:30 Historia Calineczki
09 Piątek 10:00 Historia Calineczki
10 Sobota 17:00 Przygody Sindbada Żeglarza (PREMIERA)
11 Niedziela 11:00 Przygody Sindbada Żeglarza
13 Wtorek 10:00 Przygody Sindbada Żeglarza
14 Środa 10:00 Przygody Sindbada Żeglarza
15 Czwartek 10:00 Przygody Sindbada Żeglarza
16 Piątek 10:00 Przygody Sindbada Żeglarza
17 Sobota 17:00 Przygody Sindbada Żeglarza
18 Niedziela 11:00 Przygody Sindbada Żeglarza
21 Środa 10:00 Księżniczka na ziarnku grochu
22 Czwartek 10:00 Księżniczka na ziarnku grochu
23 Piątek 09:00 Księżniczka na ziarnku grochu
24 Sobota 17:00 Księżniczka na ziarnku grochu
25 Niedziela 11:00 Księżniczka na ziarnku grochu
27 Wtorek 10:00 Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich
28 Środa 10:00 Księżniczka na ziarnku grochu
29 Czwartek 10:00 Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich
30 Piątek 10:00 Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich
Historia Calineczki
Trójka aktorów otwiera przed publicznością zaczarowaną księgę, z której wyłaniają się Andersenowscy bohaterowie. Tak rozpoczyna się opowieść o dziewczynce nie większej od motyla, która w świecie zwierząt i roślin przeżywa wiele niesamowitych przygód. Na oczach dzieci ożywają nie tylko postaci z dobrze im znanej baśni, ale także las, jezioro i tajemniczy ogród, w którym Calineczka spotyka swego księcia. Spektakl zrealizowany jest w konwencji żywoplanowo – lalkowej, a o jego teatralnej atrakcyjności stanowi barwna scenografia, piękne lalki, piosenki i bliski kontakt aktorów z widzami.
Twórcy:
reżyseria: Jacek Pietruski
muzyka: Tomasz Kamiński
scenografia: Małgorzata Mikielewicz
choreografia: Izabela Gordon-Sieńko
Obsada:
Hanna Banasiak
Jarek Cupriak
Monika Gryc
Przygody Sindbada Żeglarza
Jedna z najbardziej znanych perskich baśni z „Księgi tysiąca i jednej nocy”, w Polsce spopularyzowana przez Bolesława Leśmiana. W naszym teatrze adaptację Leśmianowskiego zbioru baśni prozą przygotowuje reżyser młodego pokolenia – Ireneusz Maciejewski. Sindbad to współczesny, młody bohater, który dzięki lekturze książki, wyrusza w oniryczną wędrówkę po lądach, wyspach, morzach i oceanach. Bohater przeżywa wiele niesamowitych przygód. Rzucony zostaje w ciąg ciekawych, fascynujących, ale i niebezpiecznych podróży. W trakcie tych wojaży ma okazję zakosztować trudnego marynarskiego życia na statku, zmierzyć się z magią, potworami i czarem pięknych księżniczek. Sindbad ma okazję wejrzeć w głąb siebie, zmierzyć się ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter. Z każdej opresji udaje mu się jednak wyjść cało, dzięki wrodzonej inteligencji i odrobinie szczęścia. Nasi widzowie będą mogli udać się wraz z nim w tę egzotyczną i pełną przygód podróż. Nie ruszając się z miejsca przeniosą się do wyśnionych krain. Przedstawienie rozgrywane jest w wielu technikach teatralnych. Oprócz gry aktorskiej, wykorzystywane są w nim lalki, maski, cienie, przedmioty. Nie zabraknie też czarnego teatru i pantomimy. Aktorzy doskonale radzą sobie ze wszystkimi technikami teatralnymi i animacją. W spektaklu pełnym humoru, przygód i Leśmianowskiej tajemnicy, nie zabraknie także piosenek napisanych przez poetkę z Trójmiasta – Joannę Herman. Nowoczesna muzyka z elementami orientalnymi, przypadła w udziale młodemu kompozytorowi Bartłomiejowi Orłowskiemu związanemu z Teatrem Lalek „Pleciuga” w Szczecinie. Barwną i zmysłową scenografię oraz intrygujące lalki zaprojektowała Barbara Guzik – znana scenograf z Krakowa. Choreografię i ruch sceniczny przygotował aktor, mim i filmowiec – Piotr Suzin. Twórcy przedstawienia mają nadzieję, że wciągnie ono i rozbawi zarówno młodych, jak i dorosłych
Spektakl dla dzieci od lat 5.
Twórcy:
adaptacja i reżyseria: Ireneusz Maciejewski
scenografia: Barbara Guzik
muzyka: Bartłomiej Orłowski
choreografia i ruch sceniczny: Piotr Suzin
Obsada:
Elżbieta Grad-Cupriak
Adam Hajduczenia
Anna Kukułowicz
Honorata Mierzejewska – Mikosza
Marcin Młynarczyk
Jagna Polakowska
Agnieszka Roszko
Roman Wołosik
Księżniczka na ziarnku grochu
Dawno, dawno temu żyli sobie Król i Królowa. Mieli oni syna, którego pragnęli ożenić z prawdziwą księżniczką, ale żadna z książęcych wybranek nie była dość doskonała, aby zasłużyć na to miano. Rodzice Księcia surowo oceniali kolejne synowskie wybranki, do czasu gdy… Jak w każdej bajce, tak i w tej kryje się morał. Tym razem nauka skierowana jest do nieco nadopiekuńczych rodziców, którzy chcąc ochronić swoje pociechy przed popełnianiem błędów, nie pozwalają im na dokonywanie własnych wyborów.
Przedstawienie dla każdej grupy wiekowej.
W roli Księcia występuje obecnie Mateusz Mikosza, w zwiastunie spektaklu pierwszy odtwórca tej roli Piotr Biegański.
Twórcy:
reżyseria: Alina Skiepko – Gielniewska
muzyka: Marek Kulikowski
scenografia: Maria Balcerek
przygot. wokalne: Włodzimierz Jarmołowicz
Obsada:
Adam Hajduczenia
Agnieszka Harasimowicz
Anna Kukułowicz
Mateusz Mikosza
Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich
przekład: Aleksander Berlin
To piękna i wzruszająca opowieść o wystawionej na ciężką próbę przyjaźni dwu zabawnych Klaunów. W ich życie wypełnione codziennymi czynnościami, zabawą i drobnymi niesnaskami wkracza Ten Trzeci. Jest to Dobosz: pewny siebie, chytry intrygant i posiadacz wspaniałego bębna. Kminek i Dezyderiusz zafascynowani jego instrumentem i umiejętnościami, gotowi są spełnić wszystkie życzenia. Gdy wydaje się, że łączące ich więzy są już zerwane, a Dobosz osiągnął swe niecne cele, przyjaciele zaczynają powoli odkrywać jego prawdziwe intencje, zaczynają rozumieć, że mogą stracić nie tylko swoje miejsce na ziemi, ale również siebie. Paul Maar niezwykle celnie odwzorowuje w swojej sztuce psychikę i zachowania dzieci, sprowadzając poważne problemy do zrozumiałego dla nich poziomu. Spektakl jest szczególnie godny polecenia dziś, w czasach, gdy powszechne stosowanie sztuki manipulacji jest poważnym zagrożeniem dla samodzielnego myślenia.
Spektakl dla dzieci od lat 5.
Twórcy:
reżyseria: Zbigniew Głowacki
scenografia: Barbara i Jerzy Chilczukowie
muzyka: Jaromir Wroniszewski
tekst piosenki: Marek Markiewicz
Obsada:
Jarek Cupriak
Agnieszka Harasimowicz
Roman Wołosik
ul. Głowackiego 17
0-89 538-70-38
teatrlalek@teatrlalek.olsztyn.pl
https://www.teatrlalek.olsztyn.pl
facebook