Jadzia Pętelka

Kursy dla Dzieci w Poznaniu

📅 środa 05.02.2014 do środa 05.03.2014
Kursy dla Dzieci w Poznaniu

Czego dowiemy się na zajęciach?
Na zajęciach przekazana zostanie szeroka wiedza praktyczna na temat rysunku i malarstwa oraz teoretyczna z zakresu historii sztuki. Praktyka obejmie podstawy proporcji, perspektywy, szkice martwej natury, postaci oraz portret. Uczestnicy nauczą się różnych technik – ołówek, tusz, węgiel, pastel, pędzel. Teoria pozwoli na poznanie drogi twórczej bardziej lub mniej znanych malarzy.

Gdzie odbywają się zajęcia?
Zajęcia będą odbywać się w centrum miasta, siedzibie Fundacji Wspierania Twórczości, Kultury
i Sztuki Ars przy ul. Nowowiejskiego 15/15a.

Czy trzeba mieć coś ze sobą?
Uczestnicy mogą zabrać własne materiały do pracy jak również skorzystać z naszych przedmiotów. Zapewniamy farby, ołówki, pastele, papiery, pędzle, palety, sztalugi.

Kto prowadzi zajęcia?
Zajęcia poprowadzi magister sztuki Patrycja Janta-Lipińska. Ukończyła Wydział Sztuki
na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jej pracowniami przewodnimi były rysunek oraz malarstwo. Uczestniczyła w plenerach malarskich (Braniewo, Lidzbark Warmiński, Łęcze, Olsztynek). Brała również udział w wielu wystawach (Elbląg, Lidzbark Warmiński, Reszel, Olsztyn, Dobre Miasto, Orneta, Sztum, Iława) oraz w akcji artystycznej IV Maraton Malarski.
Jest również finalistką ogólnopolskiego konkursu o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch organizowanego w Warszawie.

Kiedy?
Pierwsze zajęcia odbędą się 05.02.2014 o godzinie 17.00 Na kolejne zajęcia zapraszamy w każdy wtorek o godzinie 17.00.

Jaki koszt?
Koszt jednorazowych zajęć to 25 zł za osobę. Każde zajęcia będą trwały 1,5 godziny.

ul. Nowowiejskiego 15/15a, 61-732 Poznań

ars@ars.org.pl